Bydlení

16. dubna 2019 09:22

Markéta Kašková

PŘED a PO: Proměna z Jak se staví sen pro maminku, která bojuje se zákeřnou nemocí

Janu do pořadu přihlásili dcera a syn, kteří chtěli nemocné mamince splnit sen. Jana si vždy přála novou kuchyň, ale poslední roky na rekonstrukci nezbývalo sil kvůli těžké nemoci. Jana se o celou rodinu vždycky krásně starala a sourozenci měli krásné dětství. Proměna nebyla nejen pro maminku, ale i pro tatínka, který je teď Janě velkou oporou. Podívejte se, jak celá proměna dopadla.

Maminka mělakvětinářstvía svoji práci vždy milovala. Cítila se však velmi unavená a náhle se u ní objevily i problémy se zažíváním. Jana si musela vyslechnout velmi špatnou zprávu – byla u ní diagnostikována rakovina střev a to vpokročilém stadiu. Prodělala chemoterapie a operaci střev. Bohužel se jí objevily metastázy na játrech, které nejsou operovatelné, a tak paní Jana podstupuje další série chemoterapií a biologickou léčbu.

Na celou epizodu se můžete podívat ZDE.

Podívejte se do naší galerie PŘED aPO

Proměny se ujaladvojice Martina Pištěláková a Jan Bek

Novou dvojící je Martina s Honzou, kteří spolu tvoří tým prvním rokem. Do pořadu přinášejí novou energii, kterou využívají na maximum.

Problémem bylo málomísta vpanelákovém bytě

Jana sVlastou si pořídili před 23 letytřípokojový byt vpaneláku. Zhruba 8 let žili vbytě vtakovém stavu, vjakém ho koupili, a až poté se pustili do rekonstrukce. Ta však probíhala za chodu a ještě ktomu se dvěma dětmi. Před pěti lety zrekonstruovali obývák a ložnici, ale šlo spíš o kosmetické úpravy – vymalování, nové skříňky a tapeta. Největším snem paní Jany byla nová kuchyň a koupelna.

Chyběla energie na přestavbu

Když už děti dospěly a vypadalo to, že se dvojice pustí do vysněné kuchyně a koupelny, zasadil osud těžkou ránu. Jana musela nechat podnikání.Našetřené peníze šly na běžný chod domácnosti. Největší problém byl však v chybějícíenergii. Byt bylrekonstruovaný jen částečně. Bylozde staré jádro anová kuchyň bylamaminčiným velkým snem. Tým Jak se staví sen udělal vše pro to, aby paní Jana svou vysněnou kuchyň dostala.

A nezapomeňte, že další sezóna se už připravuje!Budeme ji vysílat na jaře 2020. Více informací o pořadu a všechny epizody najdete ZDE.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také