reklama

Kamuflované bohatství aneb Kanadská chata klame tělem

zidkovm
28. prosince 2015
Rezidence utopená v lese.
reklama

Nechcete provokovat majetkem? Inspirujte se nenápadnou stavbou v Kanadě. Jedna moderní luxusní patrová chata s několika ložnicemi se tam navenek tváří, jako by ani nebyla.

Chata na mírném svahu obklopená jezerem Gate Lake z jedné strany a cedrovým hájem ze strany druhé se rozkládá na poměrně velké ploše. Díky vzrostlým stromům, zapuštění do svahu a také půdorysu ve tvaru písmene „T“ se ale v krajině poblíž kanadského Harringtonu doslova ztrácí před očima.

Na této stavbě je ale víc pozoruhodných věcí. Vstup je buď za svahu rovnou do patra přes terasu anebo několikerými dveřmi do přízemní obývací části zahrnující také kuchyni s jídelnou.

Chata těží z krásné krajiny prosklenými stěnami. Nejlepší výhled na jezero i les se ovšem naskýtá z obrovské slunné terasy přiléhající k hlavní ložnici. Pěkný pohled je ale i na samotnou stavbu, kombinující kamenné zdivo s cedrovým obložením – obojí je přírodní a pochází přímo z dané oblasti. Praktická je pak zkosená střecha s plechovou krytinou, která na některých místech sahá až k zemi, takže chrání dům před sněhem.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: terasalesKanadachatabohatstvíložnicesvah
reklama