Dekorace z dřevěných kolíčků na prádlo: Využijte báječný a lehce dostupný materiál

Ve vlastní domácnosti už možná využíváte jen vesele barevné plastové kolíčky na prádlo. Vzpomínáte ale na ty obyčejné dřevěné kolíčky? Stále se dají jednoduše koupit v každé drogerii a představují skvělý materiál pro tvoření nejrůznějších dekorací. Pusťte se do výroby stínidla na lampu nebo dětem připravte překvapení v podobě nábytečku pro panenky.

Luxusní stínidlo na lampu

Možností, jak vytvořit naprosto originální stínidlo na lampu, je několik. Kolíčky můžete nalepovat na starší a příliš okoukané nebo poškozené papírové nebo i plastové stínidlo. Především pro stojací lampy pak můžete vytvořit stínidlo zna sebe vyskládaných celých kolíčků. Dřevěné kolíčky ksobě lepte disperzním lepidlem typu herkules. Jenom stavnou pistolí si vtomto případě nevystačíte.

Stínidlo sdrátěným základem

Parádní stínidlo na lampu můžete vytvořit i ze zbytku pletiva na plot a dřevěných kolíčků, které stačí jednoduše nacvaknout na drátěný základ.

Parádní dekorace a doplňky do kuchyně

Dřevěné kolíčky rozeberte a zbavte je kovových součástí. Se skládáním kolíčků do kruhových podložek si můžete pěkně vyhrát! Je několik možností, jak se dají kolíčky natočit, aby vznikl kruh. Kolíčky ksobě opět lepte disperzním lepidlem. Pokud dáváte před přírodním dřevem přednost barvám, kolíčky před skládáním nabarvěte mořidlem na dřevo nebo již hotové podložky natřete barvou typu balakryl.

Když už se jednou pustíte do tvořivých hrátek skolíčky, budou před vámi samy vyskakovat další možnosti jejich využití. Stojánek na ubrousky by se kpodložkám pod hrnky skvěle hodil, ne?

Věnce na stěnu

Zdřevěných kolíčků na prádlo můžete vytvořit i dekorační věnce. Jejich výroba je tak jednoduchá, že můžete do práce zapojit dokonce i menší děti. Připravte si kruhový základ ztvrdého kartonu a kolíčky na něj jednoduše přicvakněte nebo ještě lépe nalepte.

Dárek pro maminku nebo babičku

Vytvořit obaly na květináčky i smalou kovovou podmiskou na vodu je tak jednoduché, že můžete přizvat ktvoření opravdu úplně malé děti. Procvičí si motoriku a navrch je potěší vlastnoručně vyrobený dárek, třeba pro babičku.

Babiččiny narozeniny se blíží a děti pro ni stále nemají malý dáreček? Poraďte jim! Dřevěné kolíčky mohou posloužit i kvýrobě stojánků na fotografie. To by se babičce mohlo líbit, ne?

Dětem pro radost

Za odměnu pak můžete dětem vyrobit křesílka, ale i další nábytek pro panenky nebo kolíčky využijte na roztomilá zvířátka. Těla zvířátek vystřihněte zpevného kartonu, společně sdětmi omalujte a nožičky vytvořte zdřevěných kolíčků. Mimochodem to dřevěné křesílko můžete využít i jako nápaditý stojánek na mobil.

Kam snimi…

Kam snimi? Tedy sjednotlivými ponožkami, které potřebují trochu času, než se znova setkají se svými parťáky do páru? Vytvořte pro ně elegantní věšák zdřevěných kolíčků.


Přečtěte si také