Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Existuje jen jediný způsob, jak věšet toaletní papír. Děláte to správně?

Nekonečná debata o tom, jak věšet toaletní papír, má rozuzlení. Dospělo to tak daleko, že se do hledání odpovědi vložili vědci a přišli s jasným závěrem, který část populace naštve.
Vydáno: 15.01.2019
Jak správně věšet toaletní papír
Autor: istock.com Jak správně věšet toaletní papír
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Toaletní papír byste měli věšet tak, jak je to na obrázku vlevo. Jedině tak snížíte riziko přenosu bakterií z toaletního papíru i samotné toalety na své ruce. Podle studie Univerzity v Coloradu, která zkoumala bakterie na dvanácti veřejných toaletách, máme na rukou nejvíce bakterií v momentě, kdy saháme po toaletním papíru.

Co nikdy nesplachovat do záchodu?

Toaleta není koš. 7 věcí, které nikdy nesplachujte!

Takhle vypadá toaleta budoucnosti

Podívejte se, jak funguje záchod budoucnosti. Toaleta vyrábí elektřinu ze stolice

Pokud toaletní papír visí tak, jak ukazuje obrázek vpravo pak se s největší pravděpodobnosti bakterie z ruky přenesou i na zeď. Na dlaždičkách se tak kumulují bakterie, které se šíří dál. Vědci, kteří studii prováděli našli na toaletách téměř dvacet různých kmenů bakterií. A to není málo.

Takže až zase budete věšet toaletní papír, myslete i na hygienu a na to, že správné umístění konce toaletního papíru může zabránit šíření mnoha bakterií.

Článek je zařazen v: toaletní papír , záchod , toaleta , hygiena , čistota , bakterie
Speciály:
Reklama