Vánoce

15. listopadu 2018 09:47

maku-la@seznam.cz

DIY: Vyrobte si vánoční přírodní dekorace. Plastové letos nepofrčí

Letošní Vánoce se ponesou v duchu přírodních materiálů. Pokud máte možnost, plastové ozdoby nekupujte. Začíná přelomové období, kdy se v designu bude klást čím dál tím větší důraz na ekologické materiály.

Sletošním rokem se spustila lavina zero waste. Čím méně plastu potřebujeme, tím více oddalujeme přírodní katastrofy způsobené našim konzumním způsobem života. Proto od letošního roku můžeme čekat boom vpřírodních materiálech. Důraz na ekologii vinteriéru přichází od designérů, kteří tak určují trendy našich domácností.

Dřevěné stromečky

Stačí si na podzimní víkendové procházce nasbírat pár spadlých větví, které se vám líbí a jednoduše začít tvořit. Máte několik možností, jak vyrobit dekorativní stromeček. Jednou zmožností je svázat provázkem dvě stejně dlouhé a jednu kratší větev do trojúhelníků. Můžete použít i hřebíky, ale nám osobně se více líbí lýkový provázek.

Tak si vytvoříte obrys stromečku, který jen stačí ostatními větvemi vyplnit. Na hranách stromečku vždy jednu větev zavážeme, stejně jako u žebříku. Mezi větvemi si nechávejte stejně velké mezery. U vrcholu trojúhelníku zavážeme nejmenší.

Stromečkem pak stačí proplést svíticí řetěz nebo jiné přírodní ozdoby a máte hotovo.

Sušené pomeranče

Ze sušených pomerančů a jejich slupek lze vyrobit celá hromada nejrůznějších dekorací. O tom, co se nejvíce líbí nám se dočtete vnásledujícím článku, který je věnovaný jenom pomerančovým krasavcům.

Šišky

Šišky jsou vlastně takovou přírodní ozdobou celý jejich život. Před tím, než spadnou na zem zdobí honosné jehličnany vlesích. Později znich můžeme vyrobit dekorace, které se perfektně hodí do našeho interiéru. Lze je jemně nastříkat na bílo a umístit je na adventní věnec nebo vánoční stromeček. Perfektně se hodí jen tak do misky například se sušenými pomeranči. Našim favoritem je šiškový vánoční řetěz.

Vánoční řetěz

Řetěz můžete vyrábět i spolu sdětmi. Budou nadšené a rozvinou svou kreativitu. Budeme potřebovat provázek, sušené ovoce, šišky a jiné přírodní materiály, zkrátka podle toho, co se líbí vám.

Na provázek lze zavěsit téměř cokoliv, co dobře upevníte tak, aby se hotový řetěz hned nerozpadl. Fantazii se meze nekladou a vše je jen na vaší kreativitě.

Přírodní svíčky

Svíčky neodmyslitelně patří kzimním a sychravím dnům. Co jiného nám více dokáže naladit vánoční atmosféru než zapálený knot ve voňavém vosku? Svíčky můžeme pálit, ale i umístit vpokoji jako dekoraci, která nám provoní celý byt.

Na další přírodní dekorace se podívejte vnaší inspirativní galerii, kde si každý vybere to své.


Přečtěte si také