Jak na to

16. listopadu 2018 16:06

maku-la@seznam.cz

Vyrobte si nábytek a dekorace z provázku. Tahle výzdoba dodá vašemu interiéru originalitu

Na tuto jedinečnou výzdobu budete potřebovat především jakýkoliv provaz, lepidlo a hodně fantazie.

Říkáte si, že výroba vlastních dekorací není finančně výhodná, protože nákup samotných surovin převýší cenu hotového výrobku? Pokud vás nedokáže uspokojit ani pocit, že jste si něco vyrobili sami, máme pro vás tip, který nechá vaši peněženku spokojeně dýchat.

Provázkové výtvory jsou velmi originální minimalistickou výzdobou, která do vašeho interiéru vnese nádech přírody a nevšednost. Béžová barva provazu je navíc velmi přizpůsobivá a ladí téměř sjakoukoliv jinou barvou, kterou najdete u sebe doma.

Sedátko

Na výrobu sedátka budete potřebovat starou pneumatiku od auta, dřevěnou kulatou desku na šířku gumy, šroubky, tavicí pistoli, nůžky a provaz.

Nejdříve důkladně vyčistíme pneumatiku od špíny, necháme ji oschnout a poté na ni navrtáme dřevěnou desku. Připravíme si lanko, kterým se obmotává a lepidlem postupně připevní provaz. Když dojdeme provazem až nahoru, zastřihneme ho a konec důkladně zalepíme. Pak přichází na řadu dřevěná deska, na kterou zvrchu také přilepíme provaz.

Odpadkový koš

Není nic jednoduššího než oblepit starý nevkusný koš pěkným provázkem. Doporučujeme použít takové lepidlo, které dobře drží na hladkém povrchu. Pokud má váš koš nasazovací víko, nezapomeňte u okraje nechat tři centimetry prostor bez provazu a lepidla na nasazení.

Koberec

Nejdříve smotejte provaz do spirály podle toho, jak chcete velký koberec. Provaz přilepte ksobě, aby se vám spirálka nerozmotávala, pak nechejte důkladně zaschnout. Jako plocha, na kterou provaz nalepit, aby se nerozlepil pod tíhou lidského těla, skvěle poslouží starý kobereček zkoupelny, na který hotový provaz přilepíme stejně jako na obrázku.

Květiny a provaz

Zelená a přírodní materiály jdou skvěle dohromady. Květinám provazy sluší. Například technikou macramé si vykouzlíte nádherné závěsné držáky na vaše zelené krásky.

Dalším tipem jsou květináče omotané provazem. Vypadají božsky. Postup je stejný jako u odpadkového koše. Jednoduše provaz namotáme a zalepíme okolo celého květináče.


Přečtěte si také