návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vyrobte si nábytek a dekorace z provázku. Tahle výzdoba dodá vašemu interiéru originalitu

Vydáno: 16.11.2018
Provaz jako doména interiéru
Autor: Pinterest.com Provaz jako doména interiéru
Na tuto jedinečnou výzdobu budete potřebovat především jakýkoliv provaz, lepidlo a hodně fantazie.

reklama

Říkáte si, že výroba vlastních dekorací není finančně výhodná, protože nákup samotných surovin převýší cenu hotového výrobku? Pokud vás nedokáže uspokojit ani pocit, že jste si něco vyrobili sami, máme pro vás tip, který nechá vaši peněženku spokojeně dýchat.

Vánoční ozdoby 2015

Návod: Vyrobte si letos vánoční ozdoby sami

Lapač snů

Vyrobte si indiánský lapač snů. Tady je jednoduchý návod

Provázkové výtvory jsou velmi originální minimalistickou výzdobou, která do vašeho interiéru vnese nádech přírody a nevšednost. Béžová barva provazu je navíc velmi přizpůsobivá a ladí téměř s jakoukoliv jinou barvou, kterou najdete u sebe doma.

Sedátko

Na výrobu sedátka budete potřebovat starou pneumatiku od auta, dřevěnou kulatou desku na šířku gumy, šroubky, tavicí pistoli, nůžky a provaz.

Nejdříve důkladně vyčistíme pneumatiku od špíny, necháme ji oschnout a poté na ni navrtáme dřevěnou desku. Připravíme si lanko, kterým se obmotává a lepidlem postupně připevní provaz. Když dojdeme provazem až nahoru, zastřihneme ho a konec důkladně zalepíme. Pak přichází na řadu dřevěná deska, na kterou z vrchu také přilepíme provaz.

Originální sedátko
Autor: Pinterest.com Originální sedátko

Odpadkový koš

Není nic jednoduššího než oblepit starý nevkusný koš pěkným provázkem. Doporučujeme použít takové lepidlo, které dobře drží na hladkém povrchu. Pokud má váš koš nasazovací víko, nezapomeňte u okraje nechat tři centimetry prostor bez provazu a lepidla na nasazení.

Odpadkový koš
Autor: Pinterest.com Odpadkový koš

Koberec

Nejdříve smotejte provaz do spirály podle toho, jak chcete velký koberec. Provaz přilepte k sobě, aby se vám spirálka nerozmotávala, pak nechejte důkladně zaschnout. Jako plocha, na kterou provaz nalepit, aby se nerozlepil pod tíhou lidského těla, skvěle poslouží starý kobereček z koupelny, na který hotový provaz přilepíme stejně jako na obrázku.

Koberec
Autor: Pinterest.com Koberec

Květiny a provaz

Zelená a přírodní materiály jdou skvěle dohromady. Květinám provazy sluší. Například technikou macramé si vykouzlíte nádherné závěsné držáky na vaše zelené krásky.

Květiny a makrame
Autor: Pinterest.com Květiny a makrame

Dalším tipem jsou květináče omotané provazem. Vypadají božsky. Postup je stejný jako u odpadkového koše. Jednoduše provaz namotáme a zalepíme okolo celého květináče.

Originální magnetky na lednici jsou na světě!

Návod: 5 kroků, jak si vyrobit originální magnetky na lednici ze sukulentů

Co s ním?

Proměňte staré struhadlo v okrasu bytu. Jde to snadno, zkuste tyto tipy

reklama

Článek je zařazen v: provaz , lýko , dekorace , přírodní dekorace , design , jaknato , materiál , dřevo , předapo

reklama

Přečtěte si také