Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

DIY: Vyrobte si krásný podzimní věnec na dveře. Návod, jak na to

Podzim nemusí být depresivní ani smutný. Naučte se ocenit jeho krásu a vyzdobte si domov v zemitém a příjemně melancholickém podzimním stylu. Rozhodně začněte s věncem na dveřích!
Vydáno: 05.09.2018
Vyrobte si krásný podzimní věnec.
Autor: Pinterest.com Vyrobte si krásný podzimní věnec.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tradice věnců zdobících vchodové dveře je hlavně anglosaskou záležitostí. Věnce reprezentují roční období nebo svátky a v Německu, Anglii nebo Americe si na nich dávají opravdu záležet.

Věnce mají původně křesťanský význam a objevovaly se v Německu především kolem hlavních křesťanských svátků, tedy na Vánoce a Velikonoce. Tradice se dostala s přistěhovalci do Ameriky a byl už jen krůček k tomu, aby se krásné věnce na dveřích zabydlely skoro celoročně. A proč ne? Jsou krásné a vítají nás doma!

Takové dekorace jsou někdy i dost nákladné, ale když chcete ohromit sousedy…

Vy si díru do rozpočtu dělat přímo nemusíte, stačí se vypravit do přírody, na zahradu, do obchodu pro výtvarníky a udělat si volné odpoledne.

Nejenže si vyrobíte krásný vlastnoruční věnec na dveře, ale určitě i zklidníte mysl a začnete si užívat, že je podzim tady!

Co budete potřebovat?

 

- slaměný nebo polystyrenový základní kruh

- aranžérský drátek

- tavicí pistoli s tavicí hmotou

- různé druhy přírodnin, pozor, ne úplně křehké

- pracovní kleštičky

 

Na základní kruh, ať už je ze slámy, nebo z obyčejného polystyrenu budete postupně nanášet poklady podzimní přírody. Můžete začít mechem nebo barevnými listy, ze kterých uděláte základ a pak přidáváte jednotlivé kousky jako květiny, plody, větvičky nebo stužky a aranžujete věnec do výsledného vzhledu.

Hodit se vám bude jak tenký aranžérský drátek, kterým dobře zachytíte větší plochy a dá se pod něj leccos zastrkat, tak tavicí pistole, kterou se dají přichytit drobnější objekty jako žaludy, ořechy, kaštany, aby pěkně držely na místě.

Nebojte se živých květin, ale volte takové, které i po uschnutí vypadají dobře! Nechcete přece, aby vám z věnce visely žalostné “shnilotinky”, ale aby byly krásné i usušené. Perfektně se na to hodí růže, slaměnky, hortenzie nebo i slunečnice, nezklamou větvičky s bobulemi!

Když máte věnec hotový, opatrně, ale pevně ho přidělejte na dveře podle svých možností a pozvěte podzim dál.

 

Hortenzie

Dokonalá ukázka, jak květiny pozdního léta dokážouvykouzlit romantický podzimní vzhled vašeho věnce!

Věnec ze suchých květů.
Autor: Pinterest.com Věnec ze suchých květů.

Ořechy a žaludy

Ale také šišky a kaštany nebo bukvice. Pokud se jich po vaší zahradě nebo přilehlém parku válí přebytek, nasbírejte je a tvořte. Potřebovat budete hlavně tavicí pistoli. Je to trochu jako skládat puzzle, ale s trochou trpělivosti výsledek stojí za to!

Ořechový věnec
Autor: Pinterest.com Ořechový věnec

Suché kvítí

Docela designové, co říkáte? Traviny a větvičky můžete klidně i dobarvit v tónech podzimu, použijte slaměnky a pohrajte si s délkami a rozprostřením po ploše věnce.

Vyrobte si originální podzimní věnec.
Autor: Pinterest.com Vyrobte si originální podzimní věnec.

Bílý

Věřili byste, že podzimní věnec může být do bíla? A proč ne? Stačí jen ladit barevné tóny do smetanova, ale ponechte podzimní strukturu a charakter. Bude to velká paráda!

Věnec nemusíte vyrábět jen na Vánoce.
Autor: Pinterest.com Věnec nemusíte vyrábět jen na Vánoce.

Česnekový

Neboli jedlý! Pokud máte přebytek pěkného česneku, klidně z něj udělejte podzimní věnce. Rozhodně ho neznehodnotíte, vždyť si ho pak můžete klidně zase sníst!

Honosný

Klidně tam dejte všechno, co se vám líbí. Tady platí pravidlo, že pořádné dveře si zaslouží pořádný věnec a čím větší, tím lepší. U podzimního věnce nemůže být ničeho příliš moc!

Vyrobte si svůj originální lustr!

DIY: Ozdobte si papírový lustr z IKEA podle vlastní fantazie! Inspirace, jak na to

Pokojový parfém.

DIY: Vytvořte si luxusní pokojový parfém za pár korun. Domov provoní růží a esenciálními oleji

Dýňový

Dýňový věnec, to je pecka! Dýně musí být malé a lehké. Můžete je i vydlabat, ale pak se vám rychleji zkazí. Nezapomeňte počítat s vahou takového nákladu a dýně pořádně a fortelně přidělejte! Dejte také pozor, aby vám věnec nespadl.

Nádherný podzimní věnec.
Autor: Pinterest.com Nádherný podzimní věnec.

Kukuřičný

Další skvělá plodina na váš věnec! Máte za domem kukuřičné pole? Rychle na loupežnou výpravu, která vám zajistí materiál. Kukuřičný věnec vypadá jako rozzářené slunce a až přijdou mrazy, budete mít krmivo pro ptáčky.

Věnec z kukuřice.
Autor: Pinterest.com Věnec z kukuřice.

(KU) 

Článek je zařazen v: věnec , DIY , podzim , podzimní věnec , barvy , jak si vyrobit , kreativita , děti
Speciály:
Reklama