Bydlení

2. srpna 2016 05:15

Klára Beščecová

Milionový vynález do kuchyně šetří čas

Kuchař Johannes Schreiter zaskakuje o nedělích se svým bratrem Josefem, který je nyní průmyslovým designérem, v jedné restauraci ve Frankfurtu nad Mohanem. A vynalezli přitom frankfurtské prkénko, které jim vydělalo miliony.

Na ten nápad přišli před třemi lety, když si všimli, jak čistě a rychle pracoval kuchař, který si pod prkénko zastrčil okraj misky, do níž rovnou shrnoval nakrájené suroviny. Bratry to přivedlo na myšlenku navrhnout prkénko, kněmuž by šlo přichytit hned několik misek.

Původně pomýšleli na velkou verzi pro profesionální kuchaře či naprosté nadšence do vaření. Teprve letos vlétě se rozhodli, že vKickstarteru (internetové platformě pro financování vynálezů) vyrukují ještě se dvěma menšími prototypy pro běžné domácí vaření. A to byla trefa do černého. Jak se následně ukázalo, za 80 % předběžných objednávek vděčí právě menším verzím. Už 48 hodin po zahájení kampaně na Kickstarteru vynálezci nasbírali 27 000 EUR (730000 Kč) a začali věřit, že během několika týdnů dosáhnou cíle 75000 EUR. Jak se ale ukázalo, úspěch byl mnohem větší av červenci už měli pod střechou rovných 130000 EUR (3,5 milionu korun).

Oč jednoduší bylo sehnat peníze, o to složitější byla výroba. Jednou od spolupráce odstoupil výrobce, do něhož podle vlastních slov investovali neuvěřitelně práce na vývoji svého produktu. Jiný výrobce zas znenadání stáhl svou nabídku svysvětlením, že se přepočítal. Nakonec je ze slepých uliček vyvedli profesoři z Vysoké školy umění a designu vOffenbachu.

Zbývalo vymyslet ještě správnou reklamní strategii. Bratři sáhli po osvědčené metodě důležitě znějícího pojmenování a prkénko propagují jako „kuchyňskou pracovní stanici“ a zákazníky loví pomocí vlastního videa.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také