Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Mladí pro mladé: Pět designérů pod 30 navrhuje pro své vrstevníky

Při nakupování věcí se rozhodujeme podle vzhledu, ceny a funkce. Co se ale zamyslet také nad tím, kdo je navrhuje?
Vydáno: 25.05.2017
Nejlepší je, když se designér dívá na svět stejnýma očima jako my. Mladí designéři rádi experimentují a mají hlavu plnou svěžích nápadů

Nejlepší je, když se designér dívá na svět stejnýma očima jako my. Mladí designéři rádi experimentují a mají hlavu plnou svěžích nápadů. Jak jejich tvorba vypadá? Je kreativní a zábavná! Seznamte se s talentovanými designérkami pod 30 let, které navrhují pro mladé publikum.

Karolína Stryková, 27

Je hodně roztomilá. Proto jí říkají Kája. A taky hodně schopná. Proto pořádá workshopy krasopísma Pen Pals, tvoří vlastní kolekce plakátů a spolupracuje se značkami zvučných jmen. Její prací si můžete ozdobit stěny i jídelní stůl. S nádobím z kolekce Real BreakFirst budete snídat, obědvat i večeřet a hlavně se u toho dobře bavit.

Karolína Stryková
Karolína Stryková
archiv Tablettes
Iina Vuorivirta, 29

Pochází z Finska, ale miluje Japonsko. Konkrétně nadčasovost, eleganci a minimalismus zdejšího designu. I ona pracuje jako designérka pro Ikeu a spolu s Hannou se podílela na limitované kolekci PS 2017. Vzpomenete si na ni, až budete pít z barevného termohrnku, přesazovat zeleň do samozavlažovacího květináče (skvělá věc pro ty, co často cestují) nebo dekorovat květiny do vázy z recyklovaného skla.

Veronika Bratrychová, 29

Její jméno se ocitlo i v letošním speciálu magazínu Forbes “30 pod 30”, kde zaujala svou prací s přesahem do ilustrace a produktového designu. Veronika je totiž autorkou kolekce pletených dek s pohádkovými motivy, které jsou určené nejen mladému, ale dokonce tomu nejmladšímu publiku – dětem. Součástí dek je také mini knížka ilustrovaných básniček.

Veronika Bratrychová
Veronika Bratrychová
archiv Široko

Michelle Carlslund, 29

Dánská ilustrátorka založila vlastní značku už během svých studií grafického designu, kdy jí bylo jen 22 let. Používá jasné barvy, ráda si hraje s ironickými prvky a teď nově experimentuje také se zlatými detaily. K plakátům navrhuje i vlastní dubové rámy a tiskne je na eco-friendly papíře.

Michelle Carlslund
Michelle Carlslund
michellecarlslund.com

Hanna Dalrot, 29

Talentovaná Švédka se soustředí hlavně na design textilních doplňků, v jejím portfoliu ale najdete i příbory nebo nábytek. Věc od Hanny můžete pořídit v obchodním domě Ikea, kde se podílela na aktuální kolekci PS 2017, která je navržena pro mladé kosmopolitní lidi. Inspirovaná je Asií, září barvami a pracuje s flexibilními možnostmi, jak věci používat podle svých představ. Hannin rukopis se odráží také v nové kolekci Ikea Stockholm 2017, pro kterou mimo jiné navrhla látku s motivem rozbouřeného moře.

(iri)

 

Zaujala vás práce mladých designérek? Pak vás bude bavit i bydlení v maringotce nebo nápady, jak si zařídit zahradu ve vlastním bytě:

 

Maringotka je určená k celoročnímu využití

Vyzkoušeli jsme, jaké je to žít v maringotce, kde vám k životu nebude nic chybět

 

Kokedamy jsou připravené ze směsi českých a japonských substrátů.

Zařiďte si zahradu ve vašem interiéru

 

Jedeme směr Plzeň

Zachovalé plzeňské interiéry od Adolfa Loose lákají turisty i milovníky designu

 

 

Echeveria Perla z Norimberku

Sukulenty zalévejte, až když poprosí o vodu. Jak to poznáte?
Reklama
Článek je zařazen v: designérka, designer, designéři
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama