Bydlení

23. srpna 2015 05:25

Klára Beščecová

Nádhera! Když stromy rostou uprostřed domů

Když člověk a příroda spojí síly, vytvoří vždy něco úžasného. Podívejte se na nejkrásnější domy, které z této spolupráce vznikly.

Už tady bylo období, kdy člověk drancoval přírodu, aby z ní pro sebe vydobyl nejen spokojený život, ale i bohatství a pohodlí. Pomalu se však ukazuje, že tudy cesta nevede, země má dost nešetrného zacházení a lidstvu se za jeho neekologické chování odměňuje čím dál větším množstvím přírodních katastrof.

Někteří lidé už pochopili, že chtějí-li přežít, musí se naučit žít s přírodou v souladu. Daleko lepší, než pokácet strom a na jeho místě postavit dům, je ten strom nechat stát a jeho korunu při stavbě využít jako zajímavý prvek. Vždyť i jeden jediný strom tvoří dokonalý ekosystém – poskytuje útočiště i potravu celé řadě živočichů a je na něj vázaná i řada hub irostlin.

Při respektování přírody navíc vzniknou zajímavé domy, které nejen člověku připomínají, že sám vzešel z přírody, ale výsledný dům je jedinečný, krásný a netradiční. Podívejte se na nejkrásnější domy, které člověk vytvořil ve spolupráci s přírodou.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také