návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak propojit kuchyň s obývákem? Mrkněte na tipy designérů Jak se staví sen

matoušhartman , Vydáno: 24.03.2020
Obývák dnes vypadá úplně jinak, je propojený s kuchyní!
Autor: archiv FTV Prima Obývák dnes vypadá úplně jinak, je propojený s kuchyní!
Spojit kuchyň a obývák dohromady je čím dál tím populárnější. Má to své výhody. Rodina může být pospolu. Nevýhodou jsou pachy z kuchyně, které je třeba řešit odsáváním. V Jak se staví sen kuchyně a obýváky často propojujeme. Vznikají tak zajímavé prostory se spoustou chytrých řešení, nejen co se dispozice týče.

reklama

Taková proměna se nikdy neobejde bez zásadních změn v dispozici bytu. Dejte vždy pozor, abyste nenarušili nosný systém. Bourejte tedy jen příčky, které lze odstranit. Je vždy lepší přizvat si na pomoc odborníka. Ve chvíli, kdy víte, co můžete zbourat, a naopak co musíte zachovat, můžete se pustit do plánování detailů.

Jak rozdělit a jak spojit?

Propojení místností neznamená, že slijeme oba dva prostory, které mají odlišné funkce, do jednoho. Spojení kuchyně a obýváku nám má dát pocit většího prostoru a více společných chvil, ale nesmíme zapomínat, že kuchyň slouží na vaření, zatímco obývák k odpočinku. Potom, co stavebně prostory spojíme, je potřeba je oddělit. Zní to nesmyslně? Ukážeme vám, co tím myslíme.

Dvě rozdílné barvy

Martina Pištěláková a Jan Bek jasně vymezili prostor kuchyně a obýváku dvěma kontrastními barvami. V proměně pro tatínka, který zůstal sám na výchovu malého synka, navrhli obývák v bílé barvě a kuchyň v černé. Hned na první pohled je vidět, kde se má vařit a kde relaxovat.

Kuchyň je od obývacího pokoje oddělená kontrastní barvou
Autor: archiv FTV Prima Kuchyň je od obývacího pokoje oddělená kontrastní barvou

Spojující barva

To ale neznamená, že byste nemohli sáhnout po barvě, která se bude opakovat jak v obýváku tak v kuchyni. Kamila Douděrová a František Kobližka v proměně bytu pro maminku trpící úzkostmi museli zachovat měděnou trubku, která původně byla ve stěně oddělující kuchyň a obývák. Nedokonalosti využili a měděnou barvu několikrát zopakovali v celém prostoru. Kuchyň s obývákem tak propojili, ale zároveň mezi oba prostory umístili ostrůvek s úložným prostorem, který slouží jako hranice. Ten je podstatný, aby v prostoru vznikly různé zóny.

Dnes jsou obě místnosti propojené
Autor: archiv FTV Prima Dnes jsou obě místnosti propojené

Ostrůvek, bar, nebo stůl?

Právě ostrůvek je čím dál tím populárnějším řešením, když propojujeme kuchyň a obývák. Ostrůvek zvetší pracovní plochu, může posloužit jako jídelní stůl a zároveň úložný prostor. Jeho úžasná variabilita je lákavá. Navíc může posloužit jako bod, který nenásilně rozdělí místnost do zón, té kuchyňské a té obývací, jako to navrhli Kamila s Františkem.

Co ale dělat ve chvíli, kdy na ostrůvek není místo? Může vám posloužit bar nebo třeba jídelní stůl. Bar můžete umístit i ke stěně, jako to udělali Marek Povolný a Andrea Hylmarová v proměně panelákového bytu pro maminku a její malou dceru.

Designéři obývák více propojili s kuchyní
Autor: archiv FTV Prima Designéři obývák více propojili s kuchyní

Jídelní stůl je pak nejjednodušším řešením, které nevyžaduje práci zedníka. Vhodně umístěný stůl rozdělí prostor a zároveň vytvoří místo, kde se může celá rodina potkávat a užívat si společné chvíle. V poslední sezoně Jak se staví sen jsme tohle řešení použili hned několikrát.

Všechny epizody Jak se staví sen najdete online na jednom místě:

Podívejte se také na vzkaz od Ivy Kubelkové: 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jak Iva Kubelková zvládá karanténu

reklama

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , obývací pokoj , obývák , kuchyň , Jak se staví sen 2020

reklama

Přečtěte si také