Bydlení

25. září 2016 06:00

Markéta Zídková

Osamělé učitelce hrozila obrovská pokuta kvůli zchátralému rodinnému domu, pak ji ale zachránili sousedé

Rozpadlý dům sblížil sousedy.

Bývalá učitelka Anne Glanceyová má na penzi hluboko do kapsy. Její rodný dům už byl v tak zuboženém stavu, že jí hrozily likvidační sankce. Pak ji ale přišli na pomoc milí sousedé s přáteli a vše se v dobré obrátilo.

Dokud by dům neopravila, hrozila jí pokuta od obecního úřadu ve výši 3000 dolarů (72 000 Kč) denně. Anne neměla peníze, rodinu ani přátele, kteří by jí byli ochotní pomoci. Už propadala beznaději, když tu se něco přihodilo.

Jednoho dne totiž viděla mladou dvojici, jak opravuje její dům! Byli to Adam a Kristin Polhemusovi, její sousedé, kteří se sem do města Hamilton v New Jersey přistěhovali před pěti lety. Když poznali Anne, bylo jim líto, v jak těžké situaci se ocitla. Opakovaně jí nabízeli pomoc, jenže Annina hrdost i cosi asociálního v její povaze ji pokaždé přimělo odvést řeč jinam. V létě 2016 ovšem ochotný pár začal jednat na vlastní pěst.

Namísto toho, aby jeli na dovolenou, zavolali pár přátel a sousedů, které požádali o výpomoc na opravě Anninina domu. Práce měli jako na kostele. Dobrovolníci museli pracovat každý letní víkend, aby se Annin dům měl opět k světu.

Netrvalo dlouho a Anne - která do té doby žila v ústraní – pojednou začala být otevřená a se svými pomocníky se spřátelila. Upekla jim mrkvový dort a nosila pití.

Koncem léta byl dům opravený a nově natřený, tráva byla posekaná a i Anne sama prošla velkou vnitřní proměnou. Teď už jí od města nehrozí žádné pokuty. Zachránili ji ochotní lidé, kteří na jejím domě odvedli práci v hodnotě 10 – 15 000 dolarů, tedy 240 až 360 000 korun. „Řekl bych, že Annina radost a proměna v jejím životě jsou víc než peníze,‘ nechal se slyšet jeden z pomocníků.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také