Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Farma v mrakodrapu: Dům si sám vypěstuje potraviny pro své obyvatele. Takhle to funguje

Projekt dřevěného vzdušného mrakodrapu není ničím jiným než organickou farmou. Lidé si vypěstují jídlo sami.
Vydáno: 12.03.2019
Projekt australské firmy
Autor: profimedia.cz Projekt australské firmy

Studio Precht je autorem tohoto dřevěného mrakodrapu, ve kterém se nacházejí byty, ale mimo jiné i farma, která produkuje potraviny právě pro lidi žijící uvnitř objektu. Precht vytvořili projekt, který může být dalším nápadem, jak se poprat s nepříznivou budoucností.

Síťovka je opět v kurzu

Konec plastovým pytlíkům. Takové sáčky na potraviny vám budou všichni závidět

Jak kompostovat v bytě?

Jak kompostovat doma v bytě? Jde to i bez zápachu

Teplo si objekt vytvoří sám

Budova běží na organickém cyklu produktů uvnitř budovy, kde jeden proces zpracovává další procesy. Je to vlastně proces, který si vystačí skoro sám. Mrakodrap vytváří velké množství tepla, které lze využít pro pěstování rostlin, brambor, ořechů nebo fazolí.

Na pohled velmi luxusní bydlení.
Autor: profimedia.cz Na pohled velmi luxusní bydlení.

Vodu si filtruje budova sama

Systém zavedený v mrakodrapu filtruje vodu dešťovou a špinavou. Obohacuje ji o živiny a cyklicky ji vrací do skleníků. Potravinový odpad lze lokálně sbírat v suterénu budov, přeměnit na kompost a znovu použít k růstu dalších potravin.

Objekt si vytváří zeleninu a ovoce sám.
Autor: profimedia.cz Objekt si vytváří zeleninu a ovoce sám.

Rakouská společnost je autorem

Budova je projektem rakouské architektské společnosti Studio Precht, kterou provozuje manželský tým Chris a Fei Tang Precht.

K nápadu se rozhodli po výzkumu, který odhaluje, že v příštích 50 letech bude spotřebováno více potravin než za posledních 10 000 let a 80 % z toho bude konzumováno ve městech.

Pár dodal: „Je jasné, že musíme najít ekologickou alternativu k našemu současnému potravinovému systému. Klíčovými prvky této změny budou témata jako ekologické zemědělství, čisté maso a různé zdroje. Znamená to, že naše městské oblasti se musí stát součástí ekologické smyčky, aby nasytily naši populaci a zajistily bezpečnost měst.“

Jde to i bez plastu!

Jak skladovat potraviny bez plastových obalů? 9 ekologických způsobů. Jde to i s tekutým jídlem!

Dřevostavby nádherně splývají s přírodou.

GALERIE: Domov provoněný dřevem. Proč jít do dřevostavby?

Článek je zařazen v: dřevo , budoucnost , ekologie , eko , bez plastu , neplastuj , pěstování , zelenina , zahrada , trend , květiny , rostliny , interiéry

reklama