reklama

Jaký čaj se hodí k vašemu znamení zvěrokruhu? Raci rádi klasický černý čaj, Střelcům chutná rooibos

Lenka Valjentová
9. února 2021
Jak se zahřát v mrazivém počasí a ještě prospět svému zdraví? Přece čajem! Snad ani není nic lepšího než teplý šálek voňavého nápoje, který zahřeje, a zažene tak všechny chmury. Čaje i nečaje k zimě prostě patří a jestli ještě nevíte nebo se nemůžete rozhodnout, který je právě pro vás ten nejlepší, tak se podívejte, který byste měli pít podle data svého narození.
reklama

Beran (21. 3.–20. 4.)

Vzácný žlutý čaj pro vnitřní klid

Akční Berani rádi zkoušejí nové a neobvyklé věci i chutě, proto je pro ně ideální mimořádně vzácný žlutý čaj, který se vyrábí z pouze křehkých pupenů čajovníku čínského. Pravidelné popíjení zlatožlutého nálevu s medovou chutí přivolává vnitřní klid a harmonii a to se Beranům, kteří potřebují ve svém vlastním zájmu zvolnit a zklidnit, hodí.

Z čajů z českých bylin lidem narozeným ve znamení Berana nejvíce prospívají uklidňující odvary a nálevy z kozlíku lékařského nebo třezalky tečkované.

Býk (21. 4.–21. 5.)

Yerba maté,tradiční nápoj jihoamerických indiánů

Temperamentní Býci ocení nápoj nevšední, který umí povzbudit jejich mysl i tělo. Přesně tohle splňuje Yerba maté, tradiční nápoj jihoamerických indiánů z cesmíny paraguayské z amazonských pralesů. Zemitý a řízný nápoj odstraňuje únavu, podporuje přirozenou obranyschopnost a pomáhá s detoxikací těla, což jsou pro Býky vítané bonusy.

Z čajů z českých bylin a koření se pro Býky hodí nálevy z podbělu lékařského či divizny velkokvěté, protože se s velkou pravidelností potýkají s kašlem a rýmou.

Blíženci (22. 5.–21. 6.)

Exotický modrý čaj mění barvu

Zvídaví a neklidní Blíženci obecně čaje a nápoje hodně často střídají a rádi experimentují. Tím pravým je pro ně modrý čaj z exotických květů klitorie ternatnské, který řeší problémy s očima i padáním vlasů, tlumí úzkost i zpomaluje stárnutí. Blíženci ale spíše ocení neobyčejnou tyrkysovou barvu nápoje, kterou mohou s pomocí citronu změnit podle své nálady na fialovou.

Z čajů z českých bylin a koření jsou na rozčilení a neklid, které jsou věčnými průvodci Blíženců, nejlepší nálevy z lipového květu či levandule lékařské.

Rak (22. 6.–22. 7.)

Tradiční černý čaj zahání únavu

Raci vyhledávají naprostou klasiku, a tak nepohrdnou tradičním čistým černým čajem. Zahání totiž únavu a pomáhá uklidnit věčně rozjitřené račí emoce, navíc povzbuzuje nervový systém a odstraňuje únavu. Svěží, mírně svíravá chuť černého čaje osvěžuje a vyplavuje stres. Rakům chutná i černý čaj oslazený kapkou medu.

Z čajů z českých bylin a koření jsou pro Raky nejvhodnější nálevy z mateřídoušky obecné nebo světlíku lékařského.

Lev (23. 7.–22. 8.)

Starobylý kvetoucí čaj pomáhá relaxovat

Ctižádostiví Lvi potřebují něco výjimečného. Proto jim imponují starobylé kvetoucí čaje, které se údajně připravovaly výhradně pro čínské císaře. Čajové lístky vázané ručně tradiční metodou s barevnými květy (nejčastěji s měsíčkem, jasmínem či ibiškem) bývají ve tvaru perel nebo kamínků. Rozvíjení čaje zalitého horkou vodou je zážitek, který Lvy donutí se na chvíli zastavit a relaxovat, protože pořád jedou na plný plyn.

Z čajů z českých bylin a koření se pro Lvy hodí zejména nálevy z pelyňku pravého a měsíčku lékařského, které pomáhají efektivně řešit jejich zdravotní problémy.

Panna (23. 8.–22. 9.)

Bílý čaj je skutečná delikatesa

Praktické Panny se sklonem k perfekcionismu nedají dopustit na bílý čaj, skutečnou čajovou delikatesu. Bývá to jejich jediný luxus, která si neodepřou. Dokáže je potěšit sladkou až medovou vůní, příjemnou chutí s ušlechtilou nahořklostí a jemným květinovým aroma. Popíjení bílého čaje je pro ně vzácnou chvilkou pohody, kterou si nenechají nikým a ničím rušit.

Z čajů z českých bylin a koření Panny, které se často úplně zbytečně stresují, nejvíce spoléhají na nálevy z vlčího máku nebo rozmarýnu lékařského.

Váhy (23. 9.–23. 10.)

Pravý Earl Grey zbavuje stresu

Společenské a komunikativní Váhy většinou zbožňují pravý Earl Grey, což je kvalitní černý čaj v kombinaci s bergamotovou silicí. Tmavě měděný nálev má intenzivní až svíravou chuť a voní po bergamotu – citrusovém ovoci velikosti pomeranče a barvy citronu. Voňavý Earl Grey pomáhá zvyšovat obranyschopnost, uklidňuje zažívání a zbavuje stresu.

Z čajů z českých bylin a koření pomáhají lidem narozeným ve znamení Vah především detoxikační pitné kúry z kopřivy dvoudomé nebo pýru plazivého, které by si měli dopřát dvakrát ročně.

Štír (24. 10.–22. 11.)

Exkluzivní Darjeeling podporuje imunitu

Štíři mají rádi jednoduchost a klasiku ve vysoké kvalitě, je-li některý z čajů považován za exkluzivní, pak je to Darjeeling z čajových plantážích pod Himálajem. Vyniká svěží, nasládlou, někdy peprnou chutí a příjemnou vůní. Jelikož jde o čaj černý, nabízí celou řadu bonusů od podpory celkové imunity organismu přes pomoc při chorobách z nachlazení až po potíže s trávením.

Z čajů z českých bylin a koření zabírá lidem narozeným ve znamení Štíra na jejich zdravotní problémy nálev nebo odvar z ostropestřce mariánského nebo přesličky rolní.

Střelec (23. 11.–21. 12.)

Svěží ibiškový čaj

Aktivní a činorodí Střelci si libují v čajích s ibiškovým základem, to bývá jejich první volba. Červené květy ibišku, který uctívali už staří Egypťané, mají vysoký obsah vitaminů, dezinfikují, působí močopudně a upravují krevní tlak. Ibiškové čaje mají krásnou karmínovou barvu a svěží, mírně pikantní chuť.

Z čajů z českých bylin a koření by si lidé narození ve znamení Střelce měli dopřávat odvary z řepíku lékařského nebo kořene pampelišky lékařské, které posilují jejich zdraví.

Kozoroh (22. 12.–20. 1.)

Zelený čaj podporuje paměť

Kozorozi si potrpí na kvalitu a tradici a když mají chuť na čaj, chtějí prostě skutečný čaj a za něj je považovaný čaj zelený. Správně připravený zelený čaj je lehce svíravý a osvěžující, přirozeně nasládlý, má příjemnou vůni s květinovou nebo ovocnou stopou. Zelený čaj pomáhá stimulovat nervovou soustavu, zahnat únavu, podpořit paměť a zlepšit soustředění.

Z čajů z českých bylin a koření mají na Kozorohy doslova zázračnou moc nálevy z heřmánku pravého nebo mařinky vonné, protože je dokážou vždycky postavit na nohy.

Vodnář (21. 1.–20. 2.)

Provotřídní Oolong pomáhá zvládat stres

Vodnář staví nadevše svou nezávislost, svobodu a nesnáší stereotyp, proto rád sáhne po prvotřídním, částečně fermentovaném čaji Oolong. Někdy se mu říká taky polozelený čaj a prý existuje okolo 3 tisíc druhů. Zlatá barva nálevu, silná čajová vůně a sladce natrpklá až pikantní chuť pomalu vlévá do těla Vodnářů energii a pomáhá jim zvládat zvláště vypjaté situace, které hodně špatně snášejí.

Z čajů z českých bylin a koření by se lidé narození ve znamení Vodnáře měli zaměřit na nálev z dobromysli obecné (oregano) nebo odvar z květů černého bezu.

Ryby (21. 2.–20. 3.)

Rooibos je přirozeně bezkofeinový

Citlivé a empatické Ryby si většinou potrpí na lahodný Rooibos, čaj z nenápadného jihoafrického keře čajovníkovce kapského. Nápoj se sladkou vůni a nádhernou mahagonovou barvou je přirozeně bezkofeinový, takže se dá pít prakticky pořád. Vyniká regeneračními účinky, navíc přináší Rybám pohodu a klid.

Z čajů z českých bylin a koření Rybám nabízejí uklidnění ve chvílích, kdy mají pocit, že jim starosti přerůstají přes hlavu, především nálevy z pupalky dvouleté nebo fialky.

Mohlo by se vám taky líbit:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama