Jaký čaj se hodí k vašemu znamení zvěrokruhu? Raci rádi klasický černý čaj, Střelcům chutná rooibos

Jak se zahřát a ještě prospět svému zdraví? Přece čajem! Snad ani není nic lepšího než teplý šálek voňavého nápoje, který zahřeje, a zažene tak všechny chmury. Čaje i nečaje k zimě prostě patří a jestli ještě nevíte nebo se nemůžete rozhodnout, který je právě pro vás ten nejlepší, tak se podívejte, jaký byste měli pít podle data svého narození.

Beran (21. 3.–20. 4.)

Vzácný žlutý čaj pro vnitřní klid

Akční Berani rádi zkoušejí nové a neobvyklé věci i chutě, proto je pro ně ideální mimořádně vzácný žlutý čaj, který se vyrábí pouze z křehkých pupenů čajovníku čínského. Pravidelné popíjení zlatožlutého nálevu s medovou chutí přivolává vnitřní klid a harmonii a to se Beranům, kteří potřebují ve svém vlastním zájmu zvolnit a zklidnit, hodí.

Býk (21. 4.–21. 5.)

Yerba maté, tradiční nápoj jihoamerických indiánů

Temperamentní Býci ocení nápoj nevšední, který umí povzbudit jejich mysl i tělo. Přesně tohle splňuje Yerba maté, tradiční nápoj jihoamerických indiánů z cesmíny paraguayské z amazonských pralesů. Zemitý a řízný nápoj odstraňuje únavu, podporuje přirozenou obranyschopnost a pomáhá s detoxikací těla, což jsou pro Býky vítané bonusy.

Blíženci (22. 5.–21. 6.)

Exotický modrý čaj mění barvu

Zvídaví a neklidní Blíženci obecně čaje a nápoje hodně často střídají a rádi experimentují. Tím pravým je pro ně modrý čaj z exotických květů klitorie ternatnské, který řeší problémy s očima i padáním vlasů, tlumí úzkost a zpomaluje i stárnutí. Blíženci ale spíše ocení neobyčejnou tyrkysovou barvu nápoje, kterou mohou s pomocí citronu změnit podle své nálady na fialovou.

Rak (22. 6.–22. 7.)

Tradiční černý čaj zahání únavu

Raci vyhledávají naprostou klasiku, a tak nepohrdnou tradičním čistým černým čajem. Zahání totiž únavu a pomáhá uklidnit věčně rozjitřené račí emoce, navíc povzbuzuje nervový systém a odstraňuje únavu. Svěží, mírně svíravá chuť černého čaje osvěžuje a vyplavuje stres. Rakům chutná i černý čaj oslazený kapkou medu.

Lev (23. 7.–22. 8.)

Starobylý kvetoucí čaj pomáhá relaxovat

Ctižádostiví Lvi potřebují něco výjimečného. Proto jim imponují starobylé kvetoucí čaje, které se údajně připravovaly výhradně pro čínské císaře. Čajové lístky vázané ručně tradiční metodou s barevnými květy (nejčastěji s měsíčkem, jasmínem či ibiškem) bývají ve tvaru perel nebo kamínků. Rozvíjení čaje zalitého horkou vodou je zážitek, který Lvy donutí se na chvíli zastavit a relaxovat, protože pořád jedou na plný plyn.

Panna (23. 8.–22. 9.)

Bílý čaj je skutečná delikatesa

Praktické Panny se sklonem k perfekcionismu nedají dopustit na bílý čaj, skutečnou čajovou delikatesu. Bývá to jejich jediný luxus, který si neodepřou. Dokáže je potěšit sladkou až medovou vůní, příjemnou chutí s ušlechtilou nahořklostí a jemným květinovým aroma. Popíjení bílého čaje je pro ně vzácnou chvilkou pohody, kterou si nenechají nikým a ničím rušit.

Váhy (23. 9.–23. 10.)

Pravý Earl Grey zbavuje stresu

Společenské a komunikativní Váhy většinou zbožňují pravý Earl Grey, což je kvalitní černý čaj v kombinaci s bergamotovou silicí. Tmavě měděný nálev má intenzivní až svíravou chuť a voní po bergamotu – citrusovém ovoci velikosti pomeranče a barvy citronu. Voňavý Earl Grey pomáhá zvyšovat obranyschopnost, uklidňuje zažívání a zbavuje stresu.

Štír (24. 10.–22. 11.)

Exkluzivní Darjeeling podporuje imunitu

Štíři mají rádi jednoduchost a klasiku ve vysoké kvalitě, je-li některý z čajů považován za exkluzivní, pak je to Darjeeling z čajových plantáží pod Himálajem. Vyniká svěží, nasládlou, někdy peprnou chutí a příjemnou vůní. Jelikož jde o čaj černý, nabízí celou řadu bonusů od podpory celkové imunity organismu přes pomoc při chorobách z nachlazení až po potíže s trávením.

Střelec (23. 11.–21. 12.)

Svěží ibiškový čaj

Aktivní a činorodí Střelci si libují v čajích s ibiškovým základem, to bývá jejich první volba. Červené květy ibišku, který uctívali už staří Egypťané, mají vysoký obsah vitaminů, dezinfikují, působí močopudně a upravují krevní tlak. Ibiškové čaje mají krásnou karmínovou barvu a svěží, mírně pikantní chuť.

Kozoroh (22. 12.–20. 1.)

Zelený čaj podporuje paměť

Kozorozi si potrpí na kvalitu a tradici, a když mají chuť na čaj, chtějí prostě skutečný čaj a za něj je považovaný čaj zelený. Správně připravený zelený čaj je lehce svíravý a osvěžující, přirozeně nasládlý, má příjemnou vůni s květinovou nebo ovocnou stopou. Zelený čaj pomáhá stimulovat nervovou soustavu, zahnat únavu, podpořit paměť a zlepšit soustředění.

Vodnář (21. 1.–20. 2.)

Provotřídní Oolong pomáhá zvládat stres

Vodnář staví nadevše svou nezávislost, svobodu a nesnáší stereotyp, proto rád sáhne po prvotřídním, částečně fermentovaném čaji Oolong. Někdy se mu říká taky polozelený čaj a prý existuje okolo 3 tisíc druhů. Zlatá barva nálevu, silná čajová vůně a sladce natrpklá, až pikantní chuť pomalu vlévá do těla Vodnářů energii a pomáhá jim zvládat zvláště vypjaté situace, které hodně špatně snášejí.

Ryby (21. 2.–20. 3.)

Rooibos je přirozeně bezkofeinový

Citlivé a empatické Ryby si většinou potrpí na lahodný Rooibos, čaj z nenápadného jihoafrického keře čajovníkovce kapského. Nápoj se sladkou vůni a nádhernou mahagonovou barvou je přirozeně bezkofeinový, takže se dá pít prakticky pořád. Vyniká regeneračními účinky, navíc přináší Rybám pohodu a klid.


Přečtěte si také