reklama

Patrioti v Americe staví pro veterány-bezdomovce tyto úžasné minidomky. Bydlet v nich budou zadarmo

zidkovm
18. února 2017
Po celých Spojených státech jsou desítky a možná stovky organizací, které si berou za svůj osud válečných veteránů. V jednom městečku v Missouri se spojilo vícero místních spolků, které se velký problém rozhodly řešit originálně prostřednictvím miniaturních domků.
reklama

Ve spolupráci se sdružením Projekt komunity veteránů (VCP) staví v Kansasu Veteránskou vesničku, která bude čítat na 50 miniaturních domků, jež pro veterány bez domova stavějí jejich šťastnější „bratři a sestry“, jak organizace uvádějí na stránkách tohoto společného projektu. Skutečně malé, 6 metrů dlouhé domky o ploše 22 m² mají být připravené k nastěhování už koncem roku 2017.

Jeho smysl spatřují v tom, že (i) malý domek – na rozdíl od různých ubytoven pro bezdomovce – zajistí veteránovi soukromí, pocit vlastnictví a dá mu možnost integrovat se zpátky do společnosti. Sdružení na pomoc veteránům bývalým účastníkům při bojových misích hodlá pomáhat vypořádat se s tíživými okolnostmi, kvůli nimž přišli o své domovy, a také jim pomůže s bydlením ve vlastním. Jak bydlení, tak i jídlo a základní věci pro život bude každý z veteránů po určitou dobu dostávat bezplatně. Až když se dotyčný dostane z nejhoršího, za život ve veteránské osadě odvádí mírné poplatky až do doby, než si najde vlastní trvalé bydlení.

Každý z veteránů má možnost si svůj přechodný domov zařídit podle vlastního uvážení. Dobrovolnická organizace jim to umožňuje ve víře, že individuální prostředí podpoří u každého obyvatele hrdost i pocit vlastnictví. A až se zas budou ekonomicky soběstační, budou si moci jakékoli zařízení vzít s sebou do svých trvalých domovů.

„Ti lidé venku na ulicích jsou moji bratři a sestry. Nemohli jsme jen nečinně sledovat, jak kterýkoli veterán trpí. Chceme jim dát něco, v čem mohou bydlet, co by mohli nazývat vlastním bydlením a následně se znovu zapojili do společnosti a měli možnost zajistit si skutečně vlastní bydlení,“ popsal americkým médiím zakladatel výše uvedeného sdružení VCP, které pro vesničku zajistilo vhodné prostranství, veterán americké námořní pěchoty Kevin Jamison.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: bydlenídomovMissouriUSAminidomekmalý domečekTiny HousesKansas
reklama