Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Patrioti v Americe staví pro veterány-bezdomovce tyto úžasné minidomky. Bydlet v nich budou zadarmo

Po celých Spojených státech jsou desítky a možná stovky organizací, které si berou za svůj osud válečných veteránů. V jednom městečku v Missouri se spojilo vícero místních spolků, které se velký problém rozhodly řešit originálně prostřednictvím miniaturních domků.
Vydáno: 18.02.2017
Za podpory dobrovolníků se tu mají postavit na vlastní nohy, opět se zapojit do společnosti a časem si najít vlastní bydlení

Ve spolupráci se sdružením Projekt komunity veteránů (VCP) staví v Kansasu Veteránskou vesničku, která bude čítat na 50 miniaturních domků, jež pro veterány bez domova stavějí jejich šťastnější „bratři a sestry“, jak organizace uvádějí na stránkách tohoto společného projektu. Skutečně malé, 6 metrů dlouhé domky o ploše 22 m² mají být připravené k nastěhování už koncem roku 2017.

Jeho smysl spatřují v tom, že (i) malý domek – na rozdíl od různých ubytoven pro bezdomovce – zajistí veteránovi soukromí, pocit vlastnictví a dá mu možnost integrovat se zpátky do společnosti. Sdružení na pomoc veteránům bývalým účastníkům při bojových misích hodlá pomáhat vypořádat se s tíživými okolnostmi, kvůli nimž přišli o své domovy, a také jim pomůže s bydlením ve vlastním. Jak bydlení, tak i jídlo a základní věci pro život bude každý z veteránů po určitou dobu dostávat bezplatně. Až když se dotyčný dostane z nejhoršího, za život ve veteránské osadě odvádí mírné poplatky až do doby, než si najde vlastní trvalé bydlení.

Bezdomovcům z řad účastníků bojových misí má být ještě letos k dispozici celkem 50 domků
Bezdomovcům z řad účastníků bojových misí má být ještě letos k dispozici celkem 50 domků
Veterans Community Project (VCP)

Každý z veteránů má možnost si svůj přechodný domov zařídit podle vlastního uvážení. Dobrovolnická organizace jim to umožňuje ve víře, že individuální prostředí podpoří u každého obyvatele hrdost i pocit vlastnictví. A až se zas budou ekonomicky soběstační, budou si moci jakékoli zařízení vzít s sebou do svých trvalých domovů.

„Ti lidé venku na ulicích jsou moji bratři a sestry. Nemohli jsme jen nečinně sledovat, jak kterýkoli veterán trpí. Chceme jim dát něco, v čem mohou bydlet, co by mohli nazývat vlastním bydlením a následně se znovu zapojili do společnosti a měli možnost zajistit si skutečně vlastní bydlení,“ popsal americkým médiím zakladatel výše uvedeného sdružení VCP, které pro vesničku zajistilo vhodné prostranství, veterán americké námořní pěchoty Kevin Jamison.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Přistavěná vystupující část skýtá prostor pro dvě lůžka a současně opticky narušuje původní fádní kvádr

Hádejte, z čeho je postavený tento dům?

Tato přestavba staré garáže na obyvatelnou chatu nazvanou Garage je cenami ověnčený debut archi studia Graypants ze Seattlu

Minidomečky: Bydlení snů se vejde do 50 m². Ušetříte za energie i za hypotéku

Minibyt v Paříži

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Reklama
Článek je zařazen v: minidomek, Tiny Houses, malý domeček
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama