Jak na to

11. července 2020 08:00

Simona Sedláčková

Opičí dráha, bublifuk i lodičky: Z pěnových nudlí do vody vyrobíte hračky pro děti i dekorace

Máte doma nevyužité, barevné pěnové nudle do vody? Tuhle zábavnou pomůcku na plavání pořídíte v obchodech se sportovními potřebami za pár korun a můžete ji využít na spoustu dalších dětských aktivit. Snadno se řeže i tvaruje!

Závody plachetnic

Vyrobit si zpěnových nudlí malé plachetničky a uspořádat závody vbazénu nebo i vnafukovacím bazénku zvládnete i shodně malými dětmi. Nudle se snadno krájí nožem nebo ostrým řezákem, stěžeň vytvoříte zbrček na pití a plachty zmoosgummi, což je materiál na tvoření, který koupíte téměř vkaždém papírnictví nebo ve výtvarných potřebách.

Výzdoba na dětskou oslavu

Nevíte si rady svýzdobou na dětskou letní oslavu? Opět vám pomohou pěnové nudle. Nakrájejte je na kratší válečky, zapíchněte do nich dřívka od nanuků, a pak je tavnou pistolí nalepte na dlouhý provázek. Nanukové girlandy se dětem budou určitě líbit!

Letní bublifuk

Bublifuk milují všechny děti, od těch úplně maličkých, za které ještě budete muset foukat vy, až po školáky. Opět budete potřebovat jenom pěnové nudle, brčka na pití a řezáky. A vlastně ještě něco, roztok na bubliny. Jak ho doma vyrobíte?

Recept na domácí bublifuk:

Smíchejte ¼ l vody, 4 lžičky prostředku na mytí nádobí, 3 lžičky stolního oleje a 4 lžičky cukru.

Den plný sportu a her

Zpěnových nudlí můžete dětem postavit i závodní dráhu sprolézačkami a terči na házení balonem. Nudle se dají snadno tvarovat do kruhu. Spojovat je můžete buď kupovanými spojkami, které najdete vprodejnách sportovních potřeb nebo obyčejnou lepicí páskou.

Obří korále

Barevné pěnové nudle můžete i nakrájet na menší kolečka, a pak je navléknout na pevnou šňůru. Vzniknou okrasné girlandy na letní party nebo hračka do vody.

Koňské dostihy

Znudlí můžete vytvořit i koníky na dětské závody vběhání. Je to úplně jednoduché. Konec nudle ohnete a svážete provázkem, vlnou nebo lepicí páskou. Uši protáhněte otvorem a nalepte oči a hřívu.

Vodní hrátky

Přelévání vody zkyblíčku do kyblíčku milují snad všechny malé děti. Zpěnových nudlí, plastových stahovacích pásek a trychtýřů jim vytvoříte jednoduchou hru, která je zabaví na celé odpoledne.

Prima tip

A ještě tu máme jeden snadný trik pro tatínky, kteří zapomněli nosič na střechu auta na chalupě a potřebují přepravit loď kvodě. I vtomto případě vám pomůžou obyčejné pěnové nudle!

Využijte na prázdninové tvoření s dětmi obyčejnýa dostupný materiál, který se vám doma jen tak povaluje:

Zahrajte si s dětmi báječné retro hry:


Přečtěte si také