7 nápadů, jak zužitkovat krabičky od vajec. Vyrobte květy, velikonoční dekorace i konferenční stolek!

Obaly na vejce sice podle nejnovějších pravidel najdou uplatnění i v recyklaci, ale když se jich ujmou šikovní lidé, mohou ještě dlouho sloužit, a dokonce i zdobit ve své původní podobě. Nevěříte? Ukážeme vám, jak jich využít nejen na velikonoční dekorace, ale i na moderní nábytek.

Krabičky a košíčky pro velikonoční období

Zajíčci z krabiček na vajíčka poslouží jako vtipný velikonoční obal na bonbony pro koledníky. Stačí krabičku rozstříhat na jednotlivé kalíšky a spodní a horní díl propojit proužkem nalepeného papíru, aby se horní díl vzniklé krabičky mohl odklápět. Pak už zbývá jen nalepit očka, čumáček a ouška a dokreslit fousky. Nebo jednoduše nakreslete černou fixou obličej celý.

Košíčky vytvoříte opět zkrabičky na vajíčka, jen se musíte předem rozhodnout, jak velká vejce se do nich musí vejít.

Krabičky na vejce můžete využít ještě na spoustu nejrůznějších velikonočních dekorací, a dokonce z nich můžete i vyrobit dárkové cedulky.

Dětem pro radost

Maličké víly a zvířátka vzniknou ze středových částí krabiček na vajíčka. Přidejte hlavičku zvětších a ručky a nožky zmenších korálků, kousek párané vlny místo vlásků. Vytvořte dětem třeba celé divadlo!

Vyrobit tyhle myšky není vůbec nic složitého. Středové trny zkrabiček odřízněte, natřete šedou barvou, přilepte ouška a ocásek a domalujte obličej. Zdalší krabičky, natřené na žluto, vytvořte kus sýra.

Velikonoční světýlka

Nejen o Vánocích se vám bude hodit světelný řetěz skvěty zplat nebo krabiček od vajec. O Velikonocích ho pověste na narašené větve ve váze, přidejte malované kraslice a máte kouzelnou jarní výzdobu.

Moderní vázy

Je jasné, že tyhle vázy jsou pouhými obaly na sklenice nebo láhve svodou, ale vypadají báječně, ne? Můžete je ponechat vpůvodní, režné barvě nebo je nastříkejte barvou ve spreji. Obaly tak získají i větší pevnost.

Konferenční stolek i podsedák

Jste nadšenci recyklace a upcyklace nebo prostě jen hledáte levné nápady na zařízení bytu? Sice budete muset nejprve trochu zvýšit svou spotřebu vajec, ale jednou se dočkáte! Ale ne, bude to mnohem jednodušší. Zajděte kněkomu, u koho je celkem jasné, že bude mít plat od vajec stále dostatek. Kpekaři nebo kcukráři.


Přečtěte si také