Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Podlaha na stropě? Bulharští designéři souhlasně vrtí hlavou

Zdařilý loft v bulharské Sofii pojatý v industriálním stylu prohazuje podlahu se stropem.
Vydáno: 16.09.2014
Po večírku, ve stavu se sníženou schopností orientace a pohybu, volba obložení může překvapit
Autor: Studio Mode Po večírku, ve stavu se sníženou schopností orientace a pohybu, volba obložení může překvapit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Letos dokončený byt o ploše 152 m² v 11. patře novostavby skýtá výhled na Jižní park i na horu Vitoša. Dostal název Park Loft a jedná se o další povedený projekt architektů a designérů ze Studia Mode. Ti už v roce 2012 získali ocenění za podobu úspěšné kavárny Graffiti Café ve Varně. Jejich aktuální úspěch předurčuje už zajímavá architektura novostavby, ale je daný i asymetrickým půdorysem, který se v loftu snažili optimálně využít. Jednou tak vysoký strop obýváku oproti zbývajícím prostorám zhodnotili instalací obrovské knihovny. Aby prostor řádně osvětlili, zvolili svítidla hned ve dvou úrovních nad sebou v kombinaci s nástěnným nepřímým osvětlením, s jehož pomocí dosáhli jemného difusního světla.

Volbou materiálů v interiéru se byt hlásí k industriálnímu stylu. Převažující dřevo, kov a cihla nikterak nepřekvapuje, zajímavé jsou ale prohozené materiály na zdech a podlaze. Bílý povrch podlahy pomáhá zdůraznit některé prvky zařízení a dřevěné obložení stěn a stropů zas zaujme zdáním převráceného uspořádání. Možná nejde v případě bulharských autorů o tvůrčí záměr ale o další z projevů bulharské národní jedinečnosti.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Dům jistí ocelové skoby

Žili byste v domě, který visí na hraně útesu?

Hlavně nenechávat zařazenou jedničku

Ferrari v obýváku. Málo místa? Parkujte přímo před televizí

Průzor do vnějšího světa užije hlavně zvídavý pes

Osm věcí na zahradě, kterými uděláte psovi radost


Článek je zařazen v:
Reklama