Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Postavili si supermoderní dům. Přitom ctí tradiční styl

Tradiční kompaktní kamenný dům ve Slovinsku skrývá supermoderní interiér.
Vydáno: 26.02.2015
Dole je obývací pokoj s pracovnou a kuchyní. Televize v psacím stole je ale víc utopená než na gauči usazený divák
Dole je obývací pokoj s pracovnou a kuchyní. Televize v psacím stole je ale víc utopená než na gauči usazený divák Autor: Dekleva Gregorič arhitekti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oblast Karst byla kdysi plná dubových lesů. Benátčané s použitím místního dřeva rozšířili své město v mělké laguně a na pobřeží Středozemního moře. Zbylé paseky opracoval vítr na vápencové holiny a začala místní tradice malých, kompaktních kamenných domků takřka bez oken, která přežívá a vyvíjí se dodnes.

Jeden z nich stojí v obci Vrhovlje a mladý pár v něm spojil tradici s modernou. Interiér je rozdělený na živější přízemí určené pro setkávání s přáteli. Trojice velkých čtvercových oken skýtá dobrý výhled na okolní krajinu. Je tu kuchyně s jídelním koutem, koupelna a také obývací pokoj s malým pracovním koutem. V klidném patře se nachází ložnice a dětský pokoj. Plošina, která obě místnosti propojuje, slouží zároveň k dětským hrám, ale také jako další pracovna. Díky síti nemusejí mít rodiče starost, že by jim zdivočelé ratolesti padaly na hlavu.

Z obou ložnic je střešními okny rovnou z postelí vidět hvězdnou oblohu. Hladké bílé, či světlým dřevem obložené vnitřní stěny kontrastují s hrubou kamennou fasádou. Zároveň tento teplý materiál kompenzuje ponurost tmavě šedého stropu. Sedlovou střechu návrháři z ateliéru Dekleva Gregorič arhitekti neoddělovali, ale ponechali horní místnosti se špičatým stropem. Z toho důvodu také každý z pokojů v patře vypadá jako samostatný miniaturní domek. Tento a několik dalších efektů a progresivních řešení propůjčují tradičně pojatému domu jedinečný šarm.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Na druhé krychli naproti kuchyni je druhá pracovna využitelná ale i pro dětské hry

Před a po: Ze zrezivělé haly se vyloupl vzdušný moderní dům

Domek je postavený ve španělském stylu: terakota, dřevo a bílé stěny

Dům pro upíra! Takhle si žije Robert Pattinson alias upír Edward Cullen z Twilight ságy se zpěvačkou FKA Twigs

Krása, která může znepříjemnit život sousedům o patro níže

Duní sousedům nad vámi podlaha? Pomůže znalec

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama