návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

PŘED a PO: Takhle dopadla proměna z Jak se staví sen pro babičku s vnoučaty

Vydáno: 09.04.2019
Jak se staví sen, 9.díl
Autor: archiv Prima Jak se staví sen, 9.díl
V posledním díle jsme pomáhali paní Zdeně s proměnou domu, kde již čtvrtým rokem vychovává svá vnoučata. Jejich bydlení však nebylo vhodně řešené. Zdena si přála pokojíčky pro děti, ale kdyby ona sama mohla mít jedno přání, potěšilo by ji upravit kuchyň. Toto je výsledek celé náročné proměny.

reklama

Paní Zdena je v důchodu, má za sebou rakovinu a sama pomáhá v pobočce organizace Mamma Help. Má dospělé tři děti, ale dvě z nich se k rodině moc nehlásí, proto se místo rodičů stará o vnoučata, která má ve své péči.

Tato proměna opravdu nebyla jednoduchá, ale výsledek stojí za to. Nahlédněte do galerie.

Jak se na proměnu dívají designéři Kamila Douděrová a František Kobližka?

Kamila s Františkem jsou miláčky diváků. Jejich optimismus je nakažlivý a dokážou si poradit úplně se vším.

Ing. arch. Kamila Douděrová

Ing. arch. Kamila Douděrová

Ing. František Kobližka Postav si sen

Ing. František Kobližka

Hodnocení designérů

Byla to proměna převratná, kdy jsme nešli jen po povrchu, ale i pod „kůži“ starému domu. Otevřeli jsme mu strop a odhalili stěny. Narušili do hloubky letité pořádky a vdechli mu nový život. Měli jsme pocit, že jsme se dostali až za hranici technicky možného a fyzicky reálného.

Obývák je nyní spojen s kuchyní.
Autor: archiv Prima Obývák je nyní spojen s kuchyní.

Největší výzva proměny

Největší výzvou byla odvaha pustit se do našich vizí, a to odhalit trámy ve stropě a otlouct některé původní omítky až na cihlu. Zde jsme doufali, že trámy budou zachovalé a pěkně otesané. U zdí jsme si zase v duchu přáli, aby byly cihelné, správně vázané s minimem kazů nebo pozdějších dozdívek a úprav, které pod omítkou nevidíte, a celkový dojem by tak mohly totálně zkazit. To byla vlastně nejvyšší meta, a zároveň velký risk! Když to nevyjde, tak už nezbyde čas to vrátit zpátky. Museli jsme se rozhodnout a přijmout jakýkoli výsledek.

Kuchyň je z roku 1972.
Autor: archiv Prima Kuchyň je z roku 1972.

Naše proměna nakonec respektuje dům a má vztah k lidem, kteří v něm bydlí. Snažili jsme se tvořit a zároveň neuhýbat z jeho původního charakteru. Styl je venkovský, jemně rustikální s využitím původních konstrukčních prvků domu, které se staly hlavní nosnou estetickou hodnotou proměny.

Pokoje mají děti nyní dole v přízemí.
Autor: archiv Prima Pokoje mají děti nyní dole v přízemí.

Dětské pokoje

Obě děti mají krásné velké postele, dostatek skříní s úložným prostorem a pracovní stůl s policemi. Kuchyně je moderně pojatá a praktická. Barevně spíše střídmá. Kombinujeme bělené dřevo na dvířkách a viditelných plochách s lávově hnědou pracovní deskou. Zajímavou vychytávkou jsou rozšířené parapety, kam se vejde vystavit mnoho keramických hrnců, které babička sbírá.

A nezapomeňte, že další sezóna se už připravuje! Budeme ji vysílat na jaře 2020. Více informací o pořadu a všechny epizody najdete ZDE

Jak se staví sen (8), pokojíček

Kolik stála proměna bytu maminky s malou tanečnicí z Jak se staví sen? Tady je podrobný rozpis cen

Před a Po 8. díl

PŘED a PO: Proměna s Jak se staví sen pro malou statečnou tanečnici, která si přála vlastní pokoj

reklama

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , JSSS , proměna , paní Zdena , 9. díl , Jak se staví sen extra , před a po , změna bydlení , interiér domu , dětské pokojíčky , kuchyň , Mamma Help , Dům je ve špatném stavu , Kamila Douděrová , František Kobližka

reklama

Přečtěte si také