Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nejlepší tipy pro domov podle feng shui

Feng shui nás učí využívat energii v prostředí, kde žijeme, abychom docílili harmonie. Tu v současnosti opravdu potřebujeme. Podívejte se na naše tipy, jak si podle feng shui zařídit domov a vyhnout se negativním vlivům.
Vydáno: 04.02.2019
feng shui domov 9
feng shui domov 9 Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Čínské učení vzniklo už před tisíci lety a v poslední době se dostává i do západních domácností. Vydávají se o něm knihy a píší se o něm články. Objevuje se mnoho doporučení, jak žít podle feng shui a využít proudící energii ke svému prospěchu. Vybrali jsme pro vás ty nejjednodušší a nejúčinnější.

.
.

Opravujte rozbité věci

Vrzající dveře, prasklá mísa, poškrábaný lak na stole vypadají nevinně. Jenže tomu tak není. Drobné nedokonalosti nás dokážou pěkně rozrušit a znepříjemnit nám den. Aniž bychom si to uvědomovali, náš vlastní byt se stane zdrojem špatné nálady.

Neblokujte dveře

Bytem by měla proudit energie, proto ji nezastavujte nevhodně rozmístěným nábytkem. Pokud vstoupíte do místnosti a hned vám do cesty vleze gauč nebo konferenční stolek, vaše psychika tím utrpí. Pokud se budete moct volně pohybovat po bytě, půjde to i energii.

Pohovka by měla být u stěny, aby se dalo v pokoji dobře pohybovat
Pohovka by měla být u stěny, aby se dalo v pokoji dobře pohybovat
istock.com

Zbavte se chaosu

Dům může vypadat uklizeně, ale naši pohodu dokážou rozrušit i nesrovnané šperky nebo špatně složené ručníky. Drobnosti byste měli schovat do skříněk nebo alespoň do skleněných dóz, aby na deskách stolů a stolků nezůstávaly věci ležet a jen tak tam nechytaly prach. Na vršky skříní nebo komod také nic nepokládejte.

.
.

Čerstvý vzduch

Časté větrání je základem. Harmonii do zatuchlého domu nedostanete. Nezapomínejte ráno i odpoledne otevírat okna a vyměnit vzduch. S vyčištěním vzduchu mohou pomoci i vonné svíčky nebo esenciální oleje, ale staré dobré větrání je nejúčinnější. 

Neutrální ložnice

Divoké barvy si do ložnice nepouštějte. Držte se světlých a neutrálních barev. Ideálními jsou bílá, šedá, béžová nebo naopak temně hnědá či šedá. Vyhněte se křiklavé oranžové, červené nebo růžové.

Ideálními barvami v ložnici jsou neutrální odstíny šedé, bílé, béžové nebo hnědé
Ideálními barvami v ložnici jsou neutrální odstíny šedé, bílé, béžové nebo hnědé
istock.com

Ložnice bez zářivek

Světlo hraje ve feng shui důležitou roli. V ložnici to platí dvojnásob. Lustr u stropu je sice důležitý, ale rozhodně by neměl vydávat až moc ostré světlo. Ideálním řešením pro ložnice jsou lampy s tmavšími stínidly případně světlo svíček.

Do ložnice nepatří žádné zářivky, ideální je tlumené nebo teplé světlo
Do ložnice nepatří žádné zářivky, ideální je tlumené nebo teplé světlo
unsplash.com

Umístění postele

Na tom, kde bude stát vaše postel, velice záleží. Základním pravidlem je neumisťovat ji přímo proti dveřím. Její čelo by mělo stát u stěny bez oken i dveří a neměl by nad ním viset žádný obraz nebo fotografie. V ideálním případě budou po obou stranách postele noční stolky (na které ale nesmíme odkládat mobily a počítače).

Pod postel nic nepatří

Nehromaďte věci pod postelí. Je to sice ideální prostor pro odložení čehokoli, ale ve výsledku nás skládka pod místem, kde spíme, bude jenom stresovat. Udržujte prostor pod postelí prázdný a podlahu vytírejte.

.
.

Vždy zavřené dveře

Koupelny nejsou miláčkem učení feng shui. Jejich energie nás dokáže negativně ovlivňovat. Proto vždy zavírejte dveře do koupelny. Je to místnost, kde se máme očistit. Zavřete smytou špínu v téhle místnosti a nenechte ji, aby vám vlezla do chodby nebo obýváku či ložnice.

Přírodní dekorace

Nezapomínejte na dekorace. A pokud jste nějaké do koupelny umístili, nedopusťte, aby se proměnily v lapače prachu a špíny. Ideálním řešením pro koupelnu jsou skleněné dózy naplněné přírodními dekoracemi. Hezky se na ně dívá a dobře se udržují. Aneb kdo si kdy dal mušle na vanu nebo skříňku, brzy zjistil, jaké semeniště špíny a bakterií vytvořil.

Dekorace do koupelny zvolte tak, aby se dobře udržovaly čisté
Dekorace do koupelny zvolte tak, aby se dobře udržovaly čisté
istock.com

Sklopené záchodové prkénko

Nyní máte konečně důvod, proč donutit ostatní členy domácnosti, aby sklápěli prkénko toalety. Otevřená záchodová mísa má negativní vliv na energii v našich bytech. Podívejte se také, co byste do toalety nikdy neměli házet.

Toaletu vždy zavírejte
Toaletu vždy zavírejte
istock.com

Žádné špinavé prádlo

Zpocená trička a použité ručníky by měly skončit v koši na prádlo, který má víko. Nenechávejte oblečení poházené po podlaze nebo v nádobě, která se nedá zavřít.

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama