Bydlení

29. dubna 2018 06:00

Tereza Javorová

PŘED a PO: Zrenovovaná terasa rozšiřuje přímořský byt a nabízí úchvatný výhled

Podívejte se na fotogalerii zrenovované terasy ve španělské Barceloně. Architektům se podařilo šikovně propojit byt s venkovním prostorem a dopřát rodině fascinující výhled na moře.

Jestli jste už někdy stanuli na vyhlídkové věži, pak nám určitě dáte za pravdu, že není nad úchvatný výhled do okolí. A co teprve, když jej máte přímo zvašeho bytu, že? To může potvrdit i jedna barcelonská rodina. Jejich terasu byste jen těžko chtěli opustit. Snad jen, kdyby se zhoršilo počasí.

Původní plán počítal pouze s rekonstrukcí menší kuchyňky. Vedle se nacházela terasa snádherným výhledem. Je samo sebou, že na tak skvěle položeném místě chutnalo vždy dvakrát. Jen příprava jídla už tak zábavná nebyla.

Správné rozhodnutí

Zájem o přestavbu doputoval až kvybranému architektonickému studiu LoCa. Ve spolupráci se studiem Codi Estudi se hodlalo pustit do práce. Když ale jeho architekti viděli, na jak úžasné místo byli pozváni, neváhali a záměr rodině rozmluvili. Bylo by totiž škoda vynaložit práci jen na renovaci vnitřku kuchyně, lepší by bylo zahrnout do rekonstrukce celý prostor terasy a venkovní a vnitřní prostor propojit.

Přemlouvat zástupce rodiny nebylo třeba dlouho. Stačilo pár nákresů se změnou dispozice oken a vstupu na terasu a byla „ruka vrukávě“. Navíc se podařilo celou proměnu uskutečnit za stejnou částku, jakou měla rodina vyčleněnu na pouhou renovaci kuchyně.

Pro architekty není větší radost, než spolupracovat sinteligentními a chytrým nápadům otevřenými klienty. Po pravdě řečeno, majitelé terasy nemají čeho litovat. Tak nádherný prostor, který spojuje terasu, kuchyň a jídelnu s výhledem na moře, oblohu a město teď zdobí i skvěle vydařená přestavba.

(fis)

Další články a inspirace:


Přečtěte si také