Kuchyně

18. dubna 2018 13:23

Tereza Javorová

GALERIE: Tato kuchyně není žádná šedá myš. Odstíny šedé zde rozehrávají dokonalou harmonii

Princezna se zlatou hvězdou na čele sice našla v šedém myším kožíšku skvělou kamufláž, pokud by se ale šedou chtěla odít dnes, pak by srdce prince Radovana pro ni zahořelo okamžitě. Šedá je v kurzu a díky ní proměníte klasickou kuchyň v supermoderní zázemí laskomin. Podívejte se.

Za dnešní ukázkou působivé renovace interiéru se vydáme do Atlanty vUSA. Menší kuchyň, spíš kuchyňské zákoutí už ve své původní podobě dosloužilo, a tak se zkušený designéra Brian Patrick Flynn rozhodl pro radikální změnu.

Jak sám přiznal, šlo o příjemné oživení jeho zajímavé práce. Rozhodl se, že alespoň na chvíli opustí svůj klasický styl výrazných barevných tónů a zkusí vykouzlit moderní prostředí, vněmž se to bude hemžit nejrůznějšími odstíny šedé.

Šedá má výhodu, že se podobně jako bílá hodí kmnoha jiným barvám. Dokáže být skvělým základním neutrálním nátěrem stěn. Jak to ale dopadne v kuchyni, když právě barva myšího kožíšku dostane v prostoru ústřední úlohu? Pohádkově! Nečekejte však staré příběhy korunovaných hlav, spíš moderní pohádku pro dospělé vhávu kosmických plavidel.

Podívejte se do galerie, jak skvěle mohou odstíny šedé v kuchyni vypadat.

(fis)

Další články a inspirace:


Přečtěte si také