Bydlení

26. dubna 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Krása jednoduchosti a souznění s přírodou. Čeští architekti představili Dům pro Markétku

Nahlédněte s námi do originálního domu z dílny českého architektonického studia Mjölk. Na první pohled strohá jednoduchost v sobě skrývá neobyčejný moderní interiér a výrazný prostor.

V české krajině se objevují každou chvíli nové stavby rodinných domů. O některých, i když voní novotou, je těžké mluvit jako o „nových“. Ničím nepřekvapí. Jiné stavby ale už k sobě z dálky vábí náš zrak. Co se na chvíli vzdát soudů a nechat se jen unášet tvary a jejich zakomponováním do okolní přírody? Jako třeba u projektu s názvem „Dům pro Markétku“.

Skrytá krása

Projekt architektů studia Mjölk využil lehce zkosený svah a přizpůsobil mu i vnitřní členění domu. Asi jen málokdo by čekal, že se za dřevem obloženou stavbou klasických tvarů může nacházet tolik prostoru. I to je však jedno ze skrytých kouzel tohoto projektu.

Až vejdete dovnitř, osloví vás další. Všude je během dne dostatek světla, takže si nemusíte přisvicovat. A pak ten výhled do okolní krajiny! Tady bude mít kuchařka těžké zaujmout svými výtvory, když se vám přímo z obýváku spojeného z kuchyní v nejnižším patře domu nabízí tak úchvatný výhled ven.

Za příjemného počasí lze velká okna otevřít a spojit tak interiér domu s přírodou okolo. Večer je pak můžete slastně usínat ve dvou ložnicích pod střechou. Z jedné vidíte do údolí, další nabízí navíc pohled na nebe plné hvězd. Pojďte s námi navštívit tuto skromně působící stavbu, která však hrdě vyhlíží do přilehlého údolí.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také