Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

GALERIE: Krása jednoduchosti a souznění s přírodou. Čeští architekti představili Dům pro Markétku

Nahlédněte s námi do originálního domu z dílny českého architektonického studia Mjölk. Na první pohled strohá jednoduchost v sobě skrývá neobyčejný moderní interiér a výrazný prostor.
Vydáno: 26.04.2018
Svým dřevěným obložením vychází Dům pro Markétku vstříc okolní přírodě.
Svým dřevěným obložením vychází Dům pro Markétku vstříc okolní přírodě. Autor: Jakub Skokan/Martin Tůma/BoysPlayNice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V české krajině se objevují každou chvíli nové stavby rodinných domů. O některých, i když voní novotou, je těžké mluvit jako o „nových“. Ničím nepřekvapí. Jiné stavby ale už k sobě z dálky vábí náš zrak. Co se na chvíli vzdát soudů a nechat se jen unášet tvary a jejich zakomponováním do okolní přírody? Jako třeba u projektu s názvem „Dům pro Markétku“.

Skrytá krása

Projekt architektů studia Mjölk využil lehce zkosený svah a přizpůsobil mu i vnitřní členění domu. Asi jen málokdo by čekal, že se za dřevem obloženou stavbou klasických tvarů může nacházet tolik prostoru. I to je však jedno ze skrytých kouzel tohoto projektu.

Až vejdete dovnitř, osloví vás další. Všude je během dne dostatek světla, takže si nemusíte přisvicovat. A pak ten výhled do okolní krajiny! Tady bude mít kuchařka těžké zaujmout svými výtvory, když se vám přímo z obýváku spojeného z kuchyní v nejnižším patře domu nabízí tak úchvatný výhled ven.

Za příjemného počasí lze velká okna otevřít a spojit tak interiér domu s přírodou okolo. Večer je pak můžete slastně usínat ve dvou ložnicích pod střechou. Z jedné vidíte do údolí, další nabízí navíc pohled na nebe plné hvězd. Pojďte s námi navštívit tuto skromně působící stavbu, která však hrdě vyhlíží do přilehlého údolí.

(fis)

Další články:

Když padne večer, byt se díky žlutému podsvícení zlehka promění. Kuchyně je součástí obýváku. Oddělující sloup maskují zrcadla.

GALERIE: Nahlédněte do království lesku a odlesku. Byt v centru města je plný zrcadel

Podobně jako pracovní deska, i varná deska a digestoř vnášejí do kuchyně uhelnatý odstín černé.

GALERIE: Tato kuchyně není žádná šedá myš. Odstíny šedé zde rozehrávají dokonalou harmonii

Dekorujte bez utrácení

Krásné bydlení bez utrácení. Máme 5 triků, jak levně dekorovat byt a nevyhazovat peníze

Článek je zařazen v: bydlení , design , projekt , příroda , stavba , architektura , Rodinný dům , Česká republika , čeští architekti , Mjölk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama