Bydlení

15. prosince 2015 13:56

Markéta Zídková

Před a po: Projděte si proměnu bytů vítězů soutěže Proměňte svůj byt s Prima livingem

Tři vítězky dostávají od designové školy Interier design škola INTERMEZZO návrh proměny svého obývacího pokoje.

Vy čtenáři webu Prima living jste soutěžili o to, komu máme dát návrh proměny obývacího pokoje. Zvítězily čtenářky: Martina Páchová, Jana Mařincová a Pavlína Říhová.

A tady jsou návrhy!

Pojďte se podívat, jak navrhují obývák vítězkám zařídit absolvenky školy Interier design škola INTERMEZZO.

Návrhy pro Martinu Páchovou:

Návrh od Magdy Mazúrové

Magda MazúrováTvořím interiéry tak trochu jinak. Jsou to interiéry inspirované obrazem, či jiným vsrdci schovaným skvostem. Při každém projektu se snažím co nejvíc vcítit do osobnosti a potřeb klienta a překvapit inovativním, kreativním a inspirativním interiérem. Kontakt: Mgr. Magda Mazúrová, CGAP, +420 774 367 585+420 774 367 585+420 774 367 585+420 774 367 585, email: info@interiorista.cz, www.interiorista.cz, IČ: 03955176

Návrh od Design House KK

Komentář k návrhu:

Celkově jsme se snažily zohlednit základní požadavek na praktičnost, vzdušnost, jednoduchost a na očekávané miminko. Nicméně toto vše by nemělo být na úkor radosti a pohodlí z nového bydlení. Kuchyň s obývacím pokojem jsme propojily v maximální možné míře, a to opticky, barevně i použitými materiály. Naším záměrem bylo, aby z obývacího pokoje a kuchyně dýchala pohoda, pocit domova, kam se rádi vracíme, aby rodina ráda zasedala k jídelnímu stolu, kde mohou hrát své oblíbené deskové hry, a aby mohla být zároveň v kuchyni i v obývacím pokoji. Teplo domova kromě zvolených barev a hry se strukturou materiálu dotváří i koberec s vysokým vlasem pod sedačkou a různé polštářky. Pohodovou atmosféru je možno dokreslit různými druhy osvětlení.

Kateřina a Klára z Design House KK se potkaly díky interier design škole INTERMEZZO. Postupně zjistily, že se na "svět krásna" dívají podobnýma očima, ale naštěstí ne úplně stejnýma. Blonďaté lokny jsou vždy o něco blíže k oblakům než kratší vlasy brunetky. Tento zdánlivě malý detail je právě to, v čem se doplňují. Věří, že s interiérem je to jako s oblečením - měl by klientovi "padnout" jako ulitý. Měl by odrážet jeho osobnost, životní styl a hodnoty, které vyznává. Pak se v něm bude dobře cítit. A o to přeci jde. Kontakt na autorky: infodesinghousekk@gmail.com; tel.: +420602755191+420602755191 a +420602625873+420602625873.

Situace a přání Martiny Páchové

S manželem čekáme první přírůstek do rodiny, a proto jsme se rozhodli o koupi tohoto bytu (ten současný je pro nás již malý). Obývací pokoj má 20,5 m2 (na straně půdorysu 3,48 m je okno viz nákres a fotky). Kuchyň má nyní 12,4, m2 (na straně půdorysu 4,47 m je okno viz nákres a fotky). Plocha 4,1 m2 je umakartové jádro s WC a koupelnou, které také musíme předělat. Je tedy teď na nás, jestli bude kuchyň ve tvaru L, U atd., jsme však bezradní a nevíme, jak na to. Byli bychom moc rádi za vaši pomoc a nápady.

Asi nejvíce se nám líbí přírodní barvy, různé odstíny béžové, bílá, zelená, ale i šedivá, červená. Upřednostňujeme vše praktické, žádné kýče. Důležité je pro nás přizpůsobit prostor pro malé děti (výběr nábytku, rozmístění apod.). Nejspíš minimalismus, vzdušnost, dobré osvětlení? Necháme si poradit.

Co bychom rádi v prostoru kuchyně je jídelní kout a kuchyňská linka. Lednička, plynový sporák, myčka a aby se nám vešel na pracovní desku kuchyňský robot a rychlovarná konvice. A pak nějaký prostor na běžné vybavení a vaření. Co bychom rádi do obývacího pokoje: velkou knihovnu (máme spoustu knížek), sedací soupravu (rozkladádací na spaní pro návštěvy), pracovní kout na 2 PC, nějaké skříňky (na deskové hry, dokumenty, fotoalba).

Foto stávajícího stavu:

Návrhy pro Janu Mařincovou

Návrh od Denisy Husenské

Komentář k návrhu:

Klientka chtěla poradit jak zkombinovat obývací pokoj s již stávající kuchyní. Ráda by aby barvy byly spíše přírodní, aby byl interiér útulný a velkým přáním byla v obývacím pokoji stěna z kamenem. V tomto interiéru jsem se snažila o rozjasnění prostoru a jeho zútulnění barvami a doplňky. Barvu dřeva jsem volila v kombinaci s šedou dýhou tak, aby nám propojovala krásně obývací pokoj s kuchyňskou linkou. Pokud by se paní Mařincová rozhodla pro můj návrh přeji jí, aby se jí v prostoru mnou navrhnutém spokojeně a šťastně žilo!

Denisa Husenská se návrhům interiérů věnuje od roku 2012, kdy vystudovala designovou školu Intermezzo. Poté byla na mateřské dovolené se synem. V současné době začala studovat školu Feng Shui, aby mohla svým klientům nabídnout i trošku jiný pohled na jejich interiér. Kontakt na autorku: tel.: 607408881

Návrh od Magdy Mazúrové

Magda MazúrováTvořím interiéry tak trochu jinak. Jsou to interiéry inspirované obrazem, či jiným vsrdci schovaným skvostem. Při každém projektu se snažím co nejvíc vcítit do osobnosti a potřeb klienta a překvapit inovativním, kreativním a inspirativním interiérem. Kontakt: Mgr. Magda Mazúrová, CGAP, +420 774 367 585+420 774 367 585+420 774 367 585+420 774 367 585, email: info@interiorista.cz, www.interiorista.cz, IČ: 03955176

Návrh od Lenky Haumer

Komentář k návrhu:

Koncept projektu Splněná přání napříč životem byl inspirován mozaikou, která se majitelům bytu líbí, ta je však pouze symbolicky promítnutá do vzoru tapety. Celkové schéma prostoru je neutrální s akcentem zelené a zelenomodré, který prostor rozsvítí. Název projektu se promítá do vzoru tapety - prvky jako jednotlivá přání a dále do prvku netypické knihovny, která je umístěná po celé délce stěny obývacího pokoje. V kuchyni je zvolená mozaika, avšak ve vzoru navazující na prvky tapety, dvířka i korpus kuchyňské linky jsou v barvě bílé, pracovní deska je dub. Jsou zde také umístěna přečalouněná křesílka majitelů, která společně s malým stolkem a nástěnnou lampičkou vytvářejí oddechové místo pro kávu, čaj či čtení. Úložné prostory s LED podsvícením u TV jsou v obdélníkovém tvaru, čímž tvarově navazují na dělení stávajícího dveřního křídla. Jídelní stůl a židle jsou zvolené v bílé a hnědé, aby byla uchována celistvost a prosvětlenost prostoru. Pod obdélnou knihovnou je umístěno zrcadlo, které místnost nejen opticky zvětšuje, ale také odráží tapetu z protější stěny, čímž násobí splněná přání. Na přání majitelů bude v prostoru dále použita stávající sedací souprava, dále koberec a stávající podlahová krytina.

Návrh od Lucie Urbanové

Komentář k návrhu:

Hlavním motivem návrhu je barevná dlaždice smarockými vzory a pokoj je vnávrhu laděný do bílé, šedé, černé a hnědé, a doplněný o oranžovou a tyrkysovou. Kuchyň je bílá sdřevěnou deskou. Dřez a myčka jsou na stěně sousedící skoupelnou, varná deska je na straně druhé a mezi nimi vznikla široká pracovní plocha. Ta pokračuje na ostrůvku sbarovými židlemi. Na zdi je cementový obklad seskládaný zněkolika druhů obkladů ze stejné série všedo-bílé barvě. Dlaždice ze stejné série, ale tentokrát vbarevném provedení, se objevují ve výklencích vobývacím pokoji. Stávající nika je zastavěná, aby mohly vzniknout tři výklenky, každý sjiným vzorem barevných obkladů spolicemi, které poslouží jako knihovny. U podlahy je pak ještě čtvrtý výklenek se šuplíky na drobnosti. Barvy těchto dlaždic pak udávají ráz zbytku pokoje. Oranžová barva na židlích a kuchyňských spotřebičích nebo doplňcích pokoj rozsvítí, stejně jako tyrkysová barva na dekoračních polštářcích na sedačce a na obraze nad jídelním stolem. Jídelní stůl je bílý stejně jako kuchyně a police a rám knihoven. Konferenční stolek je sdubovou deskou, jako je pracovní deska kuchyně. Židle i konferenční stolek mají nohy zmatného kovu. Sedačka je zachována a její koženkový potah se zopakuje na barových židlích. Nad sedačkou je policová lišta na menší obrázky a fotografie. Naproti sedačce je na stěně televize a malá bílá police. Závěsy jsou šedé, nahrnuté do rohů místnosti a vkuchyňské části místo dveří závěs nenápadně zakrývá i vchod do spíže, takže do ní není vidět od jídelního stolu, ale zároveň je to praktické při vaření.

Kontakt na autorku: Urbanova.Lucie@post.cz; tel.: 737528911

Návrh od Marie Přidalové

Návrh od Terezy Schwarz

Komentář k návrhu:

Snažila jsem se vycházet z poznámek, které klient doložil. Jedná se o mladý pár, zatím bezdětný, který začíná novou etapu svého života v novém prostoru. Tady vznikla první myšlenka, inspirace (mood board) socha Couple. Pár si přál byt v neutrálních tónech, které by byly doplněné barvou dominantní. Rozhodla jsem se dominantním prvkem neudělat barvu jako takovou, ale kov (měď), který bude krásně doplňovat tmavě modrá barva. Klientka doložila fotografii kuchyně, která se jí líbí. Na samotné fotografii se měď již vyskytuje. Snažila jsem se z informací a fotografie stanovit barevné a materiálové schéma. Dispozičním řešenímjsem se pokusila co nejvíce vyjít vstříc přání investora (pracovní kuchyňský ostrůvek) a prostor využít maximálně tak, aby vyhovoval životnímu stylu mladého páru.

Návrh od Design House KK

Komentář k návrhu:

Z původních dvou místností vzniklo po částečném odstranění příčky „srdce“ bytu, tedy kuchyň s obývacím pokojem. Naším cílem bylo vytvořit odlehčený interiér pro mladý pár. Jejich domov, kde budou trávit společné chvíle. Základní dispozice byly dány umístěním vodovodního potrubí v zadní části pokoje a špajzu tamtéž. Teplo domova kromě zvolených barev a hry se strukturou materiálu dotváří i koberec s vysokým vlasem pod sedačkou a různé polštářky. Kuchyňská linka zůstala ve stejném prostoru. Nicméně jsme pro ni využily i stranu naproti oknu. Díky tomu jsme zvětšily pracovní plochu, našly místo pro myčku, troubu daly do pohodlné pracovní výšky a zabudovaly lednici. Na barové sezení navazuje jídelní kout, který už je umístěn do obývací části. Jednoduchý design stolu jsme doplnily výrazným svítidlem a židlemi ve stejné barvě. Jídelní část od odpočinkové zóny opticky odděluje subtilní závěs.

Kateřina a Klára z Design House KK se potkaly díky interier design škole INTERMEZZO. Postupně zjistily, že se na "svět krásna" dívají podobnýma očima, ale naštěstí ne úplně stejnýma. Blonďaté lokny jsou vždy o něco blíže k oblakům než kratší vlasy brunetky. Tento zdánlivě malý detail je právě to, v čem se doplňují. Věří, že s interiérem je to jako s oblečením - měl by klientovi "padnout" jako ulitý. Měl by odrážet jeho osobnost, životní styl a hodnoty, které vyznává. Pak se v něm bude dobře cítit. A o to přeci jde. Kontakt na autorky: infodesinghousekk@gmail.com; tel.: +420602755191+420602755191 a +420602625873+420602625873.

Situace a přání Jany Mařincové:

Jedná se o obývající pokoj spojený s kuchyní ve tvaru L. • vstup do místnosti dveřmi o rozměru 80 cm – jediný vstup do obou místností – otevírání pravé (ke zdi), • po vstupu do místnosti po pravé straně po celé délce stěny nika – výklenek o hloubce 44 cm a výšce 220 cm, • mezi obývacím pokojem a kuchyní byla původně příčka, která byla zbourána, zůstala zachována pouze část o rozměru 136 cm, • pokoj disponuje jedním samostatným oknem v kuchyni, dále na stejné stěně okno spojené s dveřmi na balkon (viz plánek), • kuchyňská linka zabírá zadní stěnu pokoje, na ni navazuje samostatná místnost, do které vedly původně dveře a tyto byly odstraněny – špajz, • rozvody vody pouze na této straně místnosti (z druhé strany navazuje záchod a koupelna), • osvětlení – dva výstupy – jeden nad kuchyňským stolem a druhý nad konferenčním stolkem, • celek bude sloužit jako kuchyně, navazující jídelní část + odpočinková část – pracovnu není nutné zakomponovat.

Před nedávnem jsme si s přítelem pořídili náš první společný byt. Jedná se o byt starší, v cihlovém domě, proto byla nutná částečná rekonstrukce. Částečně jsme zbourali příčku v kuchyni, vybourali staré dveře, položili v celém bytě novou podlahu – vinyl. Co se týká obývací části, zůstala kuchyňská linka po původních majitelích, obývací pokoj jsme zařídili nábytkem z předchozího bydlení. Rádi bychom si časem místnost zařídili podle našich představ, rádi bychom bílou kuchyň s deskou v barvě dubu v kombinaci s mozaikou.. Mým snem vždycky bylo mít velký ostrůvek uprostřed, ale nevím, jestli to dispozice místnosti umožní. Ohledně rozmístění nábytku v obýváku nemáme žádné konkrétní preference – chtěli bychom, aby ladil s kuchyní, byl spíš v neutrálních barvách, ale líbily by se nám výrazné barvy na doplňcích (tapeta, výmalba, židle, atd. ), které by prostor rozsvítily. Sedačku z obrázku bychom rádi zachovali.

Foto stávajícího stavu:

Návrhy pro Pavlínu Říhovou

Návrh od Lucie Urbanové

Komentář k návrhu:

Paní Říhová si přála navrhnout obývací část pokoje tak, aby ladil knově pořízené kuchyňské lince, aby byl vhnědých tónech, působil útulně a objevila se vněm stěna skamenným obkladem. (Zfotografií není jasná barva linky, na jedné působí tmavě hnědá, na jiné šedá.) Hlavním motivem návrhu je kámen a pokoj je vnávrhu laděný do přírodních barev - odstíny hnědé, šedá, bílá a černá. Kamenný obklad je na zdi naproti sedačce a je osvětlený bodovými světly vpolici knihovny. Těmito světly je možné vytvořit příjemné intimní osvětlení. Obklad je převážně béžový, světle hnědý, ale objevují se vněm i tmavší odstíny hnědé, šedá a bílá, stejně jako ve zbytku interiéru. U stropu je bílá matná knihovna, která nerovnoměrnými šířkami polic připomíná nepravidelné velikosti kamenných obkladů a svou barvou splývá se stěnami pokoje a působí tak vzdušně. Pod televizí jsou šuplíky, které se otevírají při domáčknutí. Televize je na silné tmavě hnědé dřevěné desce, která u podlahy tvoří čela šuplíků. Její zalomení je výrazný prvek, který se opakuje u jídelního stolu, který je ze stejného materiálu stejné šířky. Pokračování stolu na stěně jasně vymezuje jídelní část pokoje a rozděluje kuchyň od části obývací. Jeho zakončení jakoby do ztracena směrem ke stropu imituje linky na koberci. Stejně jako u knihovny je tmavě hnědé dřevo doplněné o bílou na jídelních židlích smatnými kovovými nohami. Dalším výrazným prvkem pokoje je koberec, který spojuje všechny barvy a svým vzorem připomíná průřez horninou. Na koberci je průhledný stolek, aby vzor koberce vynikl a aby se zopakoval materiál, který je na kuchyňské lince a na svítidlech. Sedačka je rohová, čalouněná a ve světle hnědé barvě. Aby se podtrhla přírodní atmosféra pokoje, na zdi nad sedačkou je obraz ze živých rostlin.

Kontakt na autorku: Urbanova.Lucie@post.cz; tel.: 737528911

Návrh od Marie Přidalové

Situace a přání Pavlíny Říhové:

Náš obývací pokoj je spojený s kuchyňský koutem. Protože byl byt bez kuchyňské linky, musela jsem jako první a co nejrychleji kuchyň zařídit, abych mohla bydlet. Dispozice bytu můžete vidět v přiloženém souboru "plán bytu", ale rozmístění nábytku neodpovídá skutečnosti.

Mezi mé oblíbené patří barvy spíše přírodní – hnědá, žlutá, béžová atd. Chtěla bych, aby byl interiér bytu teplý a útulný. Ráda bych měla v obýváku stěnu z kamene. Vzhledem k tomu, že kuchyň byla dělaná opravdu hodně narychlo, není úplně dle mých představ, ale líbí se mi. Nemám ale vůbec žádnou představu, jak ji zkombinovat s obývacím pokojem, aby to k sobě ladilo. Proto se taky hlásím do této soutěže. Styl interiéru můžete tak trochu vyčíst i z přiložených fotek, ale nábytek se bude komplet měnit, je ze starého bytu.

Foto stávajícího stavu:

Návrhy vytvořily absolventky Interier design škola INTERMEZZO.

Interier design škola INTERMEZZO Interier design škola INTERMEZZO, specializující se na vzdělávání dospělých, získala na své kurzy interiérového designu akreditaci MŠMT jako první v České republice. V interier design škole INTERMEZZO na vás čeká přátelské prostředí a profesionální vyučující. Individuální přístup je zajištěn maximálním počtem 8 studentů ve skupině. Teorie je od začátku vzniku školy propojena s praxí, každý student dlouhodobého kurzu má svého prvního reálného klienta. Ať toužíte rozvíjet vlastní zájem o design interiéru a zlepšovat své dovednosti, nebo se chcete interierovému designu věnovat profesionálně, v interier design škole najdete kurzy podle svých požadavků. Škola nabízí i krátkodobé kurzy, dekoratérské kurzy, kurzy večerní i firemní školení. Přijďte se do Intermezza podívat na den otevřených dveří a přesvědčte se sami, že studovat v Interier design škole Intermezzo se vyplatí.

Zde najdete všech deset finalistů a podrobnosti, jak probíhala soutěž.

Herní řád ZDE.

(web)

Call

Send SMS

Call from mobile

Add to Skype

You'll need Skype CreditFree via Skype


Přečtěte si také