Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Přestěhujte se do Alp! Ve Švýcarsku vám za to dokonce zaplatí. Musíte ale splnit tuto nepříjemnou věc

Život v horách s výhledem na zasněžené vrcholy a zelená údolí zní lákavě. Jenže se ukázalo, že mladým Švýcarům se tahle poklidná idyla nezamlouvá a stěhují se do měst. Ve vsi Albinen se rozhodli, že útěk do velkých sídel zastaví.
Vydáno: 28.11.2017
Žili byste tady?
Autor: profimedia.cz Žili byste tady?

Dnes v obci nežije ani 250 lidí a místní úřad se proto rozhodl, že začne nabízet mladým lidem peníze, aby se do vsi nastěhovali. V Albinenu totiž už museli i pro nedostatek dětí uzavřít školu a sedm místních školáků musí jezdit za vzděláním do vedlejšího města.

Pobídka je určená pro rodiny s dětmi, přičemž rodičům nesmí být více než 45 let. Každý dospělý dostane od švýcarské vesnice přes 540 tisíc korun, za každé dítě potom obec zaplatí téměř 220 tisíc korun. Čtyřčlenná rodina si tak může přijít na více než 1,5 milionu korun. Líbilo by se vám dostat tolik peněz na ruku a nastěhovat se do nádherné přírody daleko od shonu velkoměst?

Je obklopen zasněženými vrcholky hor Foto: Albinen je obklopen zasněženými vrcholky hor. Foto: profimedia.cz

Městečko si dává jasnou podmínku. Musíte tu buď vybudovat, a nebo zakoupit nemovitost v minimální hodnotě 4,3 milionu korun, takže se vám dotace velice rychle ztratí. Další podmínkou je, abyste dům nevyužívali na prázdniny, ale opravdu ve vsi žili po dobu nejméně deset let. Pokud podmínky nesplníte, budete muset dotaci vracet. Albinen si od akce slibuje, že nejen navýší počet obyvatel, kteří tak ušetří na stavbě domu, ale také zajistí odbyt pro domácí produkci a oživí vesnici.

Chcete se do Albinenu přestěhovat? Mrkněte, jak krásně to tam vypadá!

(mh)

Další články:

Student si udělal bydlení po svém

Student se chtěl vyhnout dluhům za bydlení. Postavil si geniální minidům na kolech

Chtěli byste ho?

Tenhle dům postavíte za 6 hodin, má dvě podlaží a nestojí ani milion. Podívejte se, jak ho složit

Hotel stojí v úctyhodné výšce téměř 2200 metrů nad mořem. Svým tvarem má kopírovat hory a skály, které ho obklopují.

GALERIE: Horský hotel z přepravních kontejnerů uvnitř skrývá přepychový luxus. Podívejte se

Článek je zařazen v: stěhování , Švýcarsko , domov , hory

reklama