Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Průhledná bublina pro stylové stanování

Kempování v přírodě má nezaměnitelné kouzlo.
Vydáno: 27.08.2016
Navrhl ji francouzský designér Pierre Stéphane Dumas
Navrhl ji francouzský designér Pierre Stéphane Dumas Autor: Pierre Stéphane DUMAS/www.bubbletree.fr
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Francouzský designér Pierre Stéphane Dumas se rozhodl, že požitek z pobytu a přenocování ve volné přírodě ještě znásobí. Inspirován vlastním dětským snem o spaní přímo pod hvězdnou oblohou navrhl netradiční stan s názvem Bubble House. Jeho design je unikátní hned z několika důvodů. Nejzřetelnější jsou tvar a materiál. Pierre zvolil recyklovaný průsvitný materiál a tvar bubliny. Obě volby vycházely ze snahy nabídnout obyvatelům stanu co největší požitek z okolní přírody.

Stanování v přírodě bývá často spojeno s určitou dávkou nepohodlí. Tím však Bubble House rozhodně netrpí. Zařízení interiéru bubliny připomíná svou úrovní ubytování v luxusním hotelu. Nechybí tu postel, pohodlná křesla, stolečky... Záleží na zvoleném typu, kterých společnost Bubble Tree nabízí hned šest. Liší se nejen vybavením, ale také velikostí či stupněm zastínění s ohledem na větší soukromí ubytovaných. Zájemci si mohou zvolit zcela průhledný typ, který je vhodný pro přenocování v přírodě daleko od civilizace. K dispozici je také typ, jehož boční stěny nejsou průhledné, a výhled se tak nabízí pouze horní částí bubliny.

Zařízení interiéru bubliny připomíná svou úrovní ubytování v luxusním hotelu.
Zařízení interiéru bubliny připomíná svou úrovní ubytování v luxusním hotelu.
Pierre Stéphane DUMAS/www.bubbletree.fr

Průhledná bublina se tak řadí mezi způsoby, jak provozovat v zahraničí oblíbený glamping, tedy pohodlné kempování. Jeho stavba přitom není nijak náročná a neměla by trvat více než hodinu. Bublinu je nejprve nutné nafouknout pomocí vzduchové pumpy, která posléze udržuje její tvar a zastává funkci ventilace.

Podle prodejce by měla bublina pro příjemné kempování v pohodě sloužit i za poměrně nízkých i vysokých teplot (lze ji používat od 5 do 40 °C a odolá větru o rychlosti do 70 km/h). Samozřejmě ji lze využít i jako zahradní domek pro děti či návštěvy.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Glamping v africké divočině

Chcete nezapomenutelný zážitek? Vyzkoušejte glamping v africké divočině

Cabin

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Každý katamarán bude disponovat ubytovací kapacitou pro 2 až 4 osoby

Plovoucí hotel v Srbsku nabídne pokoje, s nimiž půjde odplout


Článek je zařazen v:
Reklama