Bydlení

27. srpna 2016 05:00

Klára Beščecová

Průhledná bublina pro stylové stanování

Kempování v přírodě má nezaměnitelné kouzlo.

Francouzský designér Pierre Stéphane Dumas se rozhodl, že požitek z pobytu a přenocování ve volné přírodě ještě znásobí. Inspirován vlastním dětským snem o spaní přímo pod hvězdnou oblohou navrhl netradiční stan s názvem Bubble House. Jeho design je unikátní hned z několika důvodů. Nejzřetelnější jsou tvar a materiál. Pierre zvolil recyklovaný průsvitný materiál a tvar bubliny. Obě volby vycházely ze snahy nabídnout obyvatelům stanu co největší požitek z okolní přírody.

Stanování v přírodě bývá často spojeno s určitou dávkou nepohodlí. Tím však Bubble House rozhodně netrpí. Zařízení interiéru bubliny připomíná svou úrovní ubytování v luxusním hotelu. Nechybí tu postel, pohodlná křesla, stolečky... Záleží na zvoleném typu, kterých společnost Bubble Tree nabízí hned šest. Liší se nejen vybavením, ale také velikostí či stupněm zastínění s ohledem na větší soukromí ubytovaných. Zájemci si mohou zvolit zcela průhledný typ, který je vhodný pro přenocování v přírodě daleko od civilizace. K dispozici je také typ, jehož boční stěny nejsou průhledné, a výhled se tak nabízí pouze horní částí bubliny.

Průhledná bublina se tak řadí mezi způsoby, jak provozovat v zahraničí oblíbený glamping, tedy pohodlné kempování. Jeho stavba přitom není nijak náročná a neměla by trvat více než hodinu. Bublinu je nejprve nutné nafouknout pomocí vzduchové pumpy, která posléze udržuje její tvar a zastává funkci ventilace.

Podle prodejce by měla bublina pro příjemné kempování v pohodě sloužit i za poměrně nízkých i vysokých teplot (lze ji používat od 5 do 40 °C a odolá větru o rychlosti do 70 km/h). Samozřejmě ji lze využít i jako zahradní domek pro děti či návštěvy.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také