Bydlení

25. září 2019 08:00

redakce Prima Zoom

Začíná foukat ze strnišť: Nedovolte průvanu, aby vám vklouzl pod dveře

Teplé letní dny nám dávají pro letošní rok poslední sbohem, a především rána už jsou chladná. Studený průvan se všemožně snaží, vniknout do našich domovů. Pokud táhne od dveří, je nám zima na nohy, a to není nic příjemného. S jednoduchými ucpávkami nám bude doma mnohem veseleji a ještě ušetříme za vytápění.

Ucpávky pod dveře můžeme vytvořit hned několika způsoby, všechny fungují velmi dobře, jen je každý jinak pracný na výrobu. Tak si z inspirací vyberte právě tu, která vám bude nejvíce vyhovovat a která bude nejvíce slušet vaší předsíni.

Návlek zizolace na trubky

Budete potřebovat jenom kus látky na obdélníkový obal a trubky zpěnovky. Ty zakoupíte jako návlekovou izolaci na trubky vhobby marketech a stavebninách. Vzhledem ktomu, že se jejich cena pohybuje okolo deseti korun za metr, je to investice více než výhodná.

Polštářek svýplní zrýže

Jednoduchý dlouhý obdélníkový obal, uprostřed podélně prošitý, zvládne vytvořit každá začínající švadlenka. Rýže je na výplň ucpávky velmi vhodná, protože je relativně těžká a bude dobře sedět na zemi.

Had zpodkolenek

Vtomto případě už si můžete docela dobře vyhrát. Podkolenky sice stačí jenom naplnit opět rýží nebo dutým vláknem na polštáře a vsunout do sebe, čímž vznikne jednoduchý had. Ale tvar ucpávky svádí ktrochu veselejšímu ztvárnění.

Válec ze zbytků příze

Uháčkovat nebo uplést dlouhého pruhovaného hada už dá trochu práce, ale zase se můžete vyřádit na vyskládání barev podle vlastního vkusu a využijete všechny zbytky pletací příze, které by doma jinak ležely ladem.

Hlídací pes

Šikovnější švadlenky patrně zvolí variantu, která se ze všech nejvíc bude líbit dětem. Šití psíci totiž na první pohled vypadají spíše jako skvělá hračka než praktický doplněk do předsíně.

Ucpávky sfantazií

Barevným nápadům a volbě materiálu i techniky se meze nekladou. Pokud vás tvoření baví, jistě vymyslíte naprosto originální ucpávku ke dveřím, kterou vám budou všechny návštěvy závidět.


Přečtěte si také