8 nápadů do bytu pro milovníky cyklistiky. Vyrobte lampy, stolky i věšáky

Sezona cyklistiky a cyklovýletů nás letos teprve čeká, ale právě teď je ten nejlepší čas věnovat se svému koníčku trochu jinak. Máte v garáži nebo ve sklepě už dlouho uskladněný nějaký starší, nebo dokonce hodně starý model jízdního kola, se kterým jste se nedokázali rozloučit? Tak ho vytáhněte na světlo a přetvořte na báječný doplněk do bytu.

Dáme si do bytu, dáme si… Kolo!

Povaluje se vám ve sklepě, vkůlně nebo vgaráži staré kolo zjízdního kola? Úplně bude stačit i ráfek svýpletem, bez galusky. Pokud je kolo poničené nebo odřené, můžete ho nastříkat barvou ve spreji a vytvořit zněho nástěnku na vzkazy nebo na fotografie. (Využít můžete dokonce i kolo z podvozku letadla. Podívejte se ZDE).

A dokonce můžete zkola vytvořit i originální indiánský lapač snů. (Víte odkud lapače snů pocházejí a k čemu slouží? Vše najdete ZDE). Jednotlivé dráty i ráfek omotejte různobarevnými zbytky vlnyna pletení (Omotáváním vlny mohou vzniknout i další dekorace, podívejte se ZDE). Závěsná kolečka vytvořte zkroužků na záclony a přidejte i několik barevných peříček. Pod takovým lapačem se vám budou zdát jenom samé krásné sny o jarních a letních výletech na kole.

Lustry a lampičky

Ráfek zjízdního kola můžete využít i na výrobu originálního lustru, který se bude hodit do bytu, zařízeného vindustriálním stylu.

Nápadům se meze nekladou, a proto jistě najdete i další možnosti využití jednotlivých částí staršího kola. (Lampu můžete vyrobit i ze starého cedníku. Inspirujte se ZDE).

Věšáky z řídítek i zcelého kola

Řídítka zkola, tzv. berany, už svým tvarem připomínají věšák, a tak se jejich další využití jednoduše samo nabízí.

Pokud máte doma vysoké stropy a vpředsíni dostatek prostoru, můžete jako věšák využít úplně celé kolo. Nebo že by to byl jenom způsob, jak kolo, na kterém budete od jara zase brázdit silnice, využít i vzimě?

Křesla, sedáky a židličky

Je až neuvěřitelné, kolik různých druhů sedátek se dá vymyslet zmateriálu, který poskytuje staré jízdní kolo. A všimněte si, že i sedáky jsou vyrobené ze staré duše.

A koriginální židli patří i stejně netradiční stolek se světlem. Nebo je to spíš stojací lampa? Vkaždém případě je docela možné, že tenhle netradiční kousek potěší i děti, které si na něm vyrazí na výlet, i když to bude jízda jen ve vlastních dětských představách.

Komoda, nebo stolek?

Najít to správné pojmenování není úplně snadné, ale vkaždém případě můžete zachovalé jízdní kolo opatřit i dřevěnou poličkou a vytvořit zněho unikátní kousek nábytku.

Další nápady na chytrou recyklaci:


Přečtěte si také