Bydlení

5. listopadu 2021 14:00

Matouš Hartman

Mladí manželé zrekonstruovali celý dům a nemuseli se zadlužit. Všechnu práci dělali sami

Podařilo se jim něco výjimečného. Starý dům se zašlým interiérem proměnili v moderní bydlení a na vybavení a práci řemeslníků si nemuseli půjčovat. Manželé na proměně pracovali sami během pandemie. Výsledek je obdivuhodný.

Manželé Amber a Trey Masciarelliovi si za zhruba 1,5 milionu korun pořídili starší dům, který nutně potřeboval rekonstrukci. Vybavení bylo zastaralé a interiér působil temně a nevlídně. Dnes by se vtakovém domě špatně bydlelo.

Rekonstrukce bez řemeslníků

Když přišla pandemie, Masciarelliovi zůstali podobně jako zbytek planety zavření doma. Rozhodli se, že čas, kdy nebudou moct potkávat přátele, využijí na rekonstrukci domu. A cíl si stanovili nelehký. Usmysleli si proměnit celý dům bez toho, aby se museli zadlužit. Po téměř dvou letech se jim to podařilo!

Mezi kuchyní a jídelnou probourali stěnu, čímž zvětšili prostor, položili nové podlahy, strhali staré tapety a dlaždičky a nahradili je novými. Barevné kombinace vdomě sjednotili, zvolili odstíny šedé a béžové. Část vybavení pořídili na bleších trzích a použitelné kousky, co vdomě už byly, zachovali. Amber například kuchyňské skříňky nově natřela a opatřila novými úchytkami.

Amber a Trey dokázali, že rekonstrukce jsou sice náročné, ale na jejich konci je kýžený výsledek: nový krásný domov!

Další inspirativní nápady na rekonstrukce:


Přečtěte si také