návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Mladý pár proměnil historický dům. Udělal z barabizny moderní venkovské bydlení

matoušhartman , Vydáno: 19.06.2021
Namísto obývacího pokoje udělali koupelnu, odstranili omítky a odhalili cihlové zdivo. Sedmadvacetiletí Lilian a Valentine dali domu z poloviny 19. století moderní a odvážný kabát. Do interiéru dodali barvy a pár retro prvků.

reklama

Dům stojí v severofrancouzském městečku Saint-Omer nedaleko Dunkerque a roky neprošel rekonstrukcí. Pár ho koupil za zhruba 5,2 milionu korun a rozhodl se, že se pustí do generální opravy. Kromě fasády se zaměřili i na interiéry a udělali několik originálních kroků.

 

 

Například obývací pokoj s krbem proměnili na velkorysou koupelnu s dřevěnou podlahou a samostatně stojící vanou! Ze stěn v chodbě a v kuchyni odstranili omítky a odhalili tak cihly. Ty doplnili vybavením v černé barvě. Vznikl tak interiér inspirovaný rustikálním stylem s prvky retra i industriálního designu.

 

 

S rekonstrukcí Lilian a Valentine začali už v roce 2018, ale dokončili ji až během lockdownu, kdy měli čas se na opravy pořádně soustředit. Většinu prací dělali sami včetně stavebních úprav. Přesto je rekonstrukce vyšla na 2,5 milionu korun!

Další povedené rekonstrukce historických domů:

Apartmány jsou moderní, elegantní ale citlivé ke svému okolí

Proměna historického domu v Kutné Hoře: Podívejte se do 7 moderních apartmánů

Interiér kombinuje staré s moderním

Jeskynní koupelna se skrývá pod nádhernou vilou na pobřeží. Dům navštívila i princezna Diana

reklama

Článek je zařazen v: rekonstrukce , proměna

reklama

Přečtěte si také