Bydlení

19. června 2021 14:00

Matouš Hartman

Mladý pár proměnil historický dům. Udělal z barabizny moderní venkovské bydlení

Namísto obývacího pokoje udělali koupelnu, odstranili omítky a odhalili cihlové zdivo. Sedmadvacetiletí Lilian a Valentine dali domu z poloviny 19. století moderní a odvážný kabát. Do interiéru dodali barvy a pár retro prvků.

Dům stojí vseverofrancouzském městečku Saint-Omer nedaleko Dunkerque a roky neprošel rekonstrukcí. Pár ho koupil za zhruba 5,2 milionu korun a rozhodl se, že se pustí do generální opravy. Kromě fasády se zaměřili i na interiéry a udělali několik originálních kroků.

Například obývací pokoj skrbem proměnili na velkorysou koupelnu sdřevěnou podlahou a samostatně stojící vanou! Ze stěn vchodbě a v kuchyni odstranili omítky a odhalili tak cihly. Ty doplnili vybavením včerné barvě. Vznikl tak interiér inspirovaný rustikálním stylem sprvky retra i industriálního designu.

Srekonstrukcí Lilian a Valentine začali už vroce 2018, ale dokončili ji až během lockdownu, kdy měli čas se na opravy pořádně soustředit. Většinu prací dělali sami včetně stavebních úprav. Přesto je rekonstrukce vyšla na 2,5 milionu korun!

Další povedené rekonstrukce historických domů:


Přečtěte si také