Bydlení

2. července 2015 06:00

Markéta Zídková

Řešíte dvoupokojový byt? Tady je 25 návrhů, jak si pohrát s dispozicí

Jak byste navrhli menší byt vy?

V bytě 1+1 nebo 2+kk žije řada párů a někdy i rodin s dítětem či dětmi. Malý prostor má své výhody, například tu, že člověk je nucen vyhazovat vše nepotřebné, a tak neshromažďuje nepotřebné krámy, ale nevýhoda v podobě nedostatku místa asi zhusta převažuje. O to důležitější je vhodná a chytrá dispozice prostoru.

Máme pro vás 25 návrhů malých bytů, které se zrodily v hlavách nejen jednotlivých architektů, ale jsou nabízeny rovněž developery v různých místech světa. Třeba pomohou při zařizování bytu i vám.

I když malé byty stojí trochu stranou vysněného bydlení, poskytují i určité výhody. A nezanedbatelné! V první řadě je mnohdy šlechtí jejich nižší cena, která leckdy znamená menší pravidelné částky požírané hypotékou. To pochopitelně podle podlahové plochy. Někdy i byt s jednou ložnicí může být rozlehlý. Za finanční výhodou se tlačí další dvě přednosti. Nejprve zmiňme úklid. Ano, je to tak, méně prostoru znamená rychlejší a méně náročný úklid. A hned za rychlejším vypulírováním hnízdečka se řadí to, že v nich i přes menší rozměry nalezne člověk sám nebo ve dvou dostatek místa.

Výhody jsou to na první pohled zřejmé, podtrhněme je však i tím, že když nemusíte tak dlouho uklízet, zbude vám více volného času na příjemnější věci. Pokud platíte nižší hypotéku, máte více peněz na momentální život. A pak, když jste sami nebo se těšíte z blízkosti druhé osoby, nebudete se v takovém 2+kk bát, a přesto najde každý místo, kam si můžete na chvilku „zalézt“ před světem.

Vidíte, malých bytů pro jednoho či pár se není třeba bát. Jde však o to, jak budou vypadat a jak v nich umístíte nábytek. Podívejte se do galerie návrhů, třeba vás osloví a napadnou vás vaše vlastní tipy, jak si váš nynější nebo budoucí domov lépe uspořádat.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také