Bydlení

2. listopadu 2021 07:00

Matouš Hartman

Měli několik zaměstnání, jen aby zaplatili nájem. Byt nakonec vyměnili za krásný retro autobus

Nájem může dosáhnout až nepřijatelných výšin. Jeden mladý pár z Atlanty v USA střídal hned několik zaměstnání najednou, aby mohl zaplatit za bydlení. Když pohár trpělivosti přetekl, manželé odešli na venkov a nastěhovali se do autobusu.

Když Julie a Andrew Puckettovi přemýšleli, zda prodlouží smlouvu na pronájem bytu, napadlo je poohlédnout se po minidomcích, aby sehnali alternativu kpředraženému bydlení. Julie narazila na nápady srekonstruovanými autobusy uzpůsobenými pro bydlení, ať už víkendové, tak celoroční.

Vlnitý plech i romantika

Puckettovi se rozhodli výzvu přijmout a začali hledat vhodný autobus. Nakonec ho našli ve starém školním voze, který byl už zčásti opravený. Interiér bylale prázdný a nudný. Julie a Andrew se tak pustili do proměny, na jejímž konci je útulný retro autobus soriginálním vybavením.

Kamna vautobusu už nejsou úplnou raritou, ale koupelna, kde je místo dlaždiček vlnitý plech se jen tak nevidí. Plech je zajímavý designový prvek a tady je vidět ve své celé industriální kráse. Paradoxně se kjinak romantickému interiéru spolštáři a dekoracemi skvěle hodí.

Puckettovi nyní žijí se svým psem na venkově a jsou spokojení. Podobně, jako je tomu vjiných minidomech, i tady jsou různé vychytávky, třeba knihovna pod stropem nad postelí nebo skryté úložné prostory pod pohovkou.

Další proměněné autobusy:


Přečtěte si také