Bydlení

21. října 2021 08:00

Matouš Hartman

Z autobusu je designová garsonka. Mladí kutilové zvedli strop a vytvořili plnohodnotný domov

Tohle není jen tak obyčejná proměna autobusu. Mladý pár z Ameriky předělal staré školní vozidlo na opravdový domov s pořádnou koupelnou. Tenhle projekt také doslova vyčnívá díky tomu, že dvojice zvedla strop autobusu o půl metru!

Už dávno se neproměňují jen dodávky, oblíbené jsou také přestavby autobusů, aby posloužily alespoň jako víkendové bydlení. Jenže Craig Gordnier a jeho partnerka Kate Le Tourneau se rozhodli, že předčí ostatní autobusové projekty hned několika zajímavými nápady.

Zvednutý strop a střešní okna

Hned první věc, která zaujme, je zvednutý strop. Díky tomu je v pojízdném domě více prostoru a nikdo se nemusí krčit. V zadní části autobusu jsou také dvě velká střešní okna. Jedno vede do ložnice a druhé osvětluje koupelnu. Upřímně, kdo z nás něco takového v koupelně má? Většinou si musíme vystačit s malým oknem, které často vede do světlíku. Craig a Kate tak mají opravdu luxusní koupání.

Falešný krb a solární energie

Jak je to u takových projektů běžné, všechny místnosti se potkávají v jednom velikém prostoru. V autobusu se ale našlo místo i pro pohovku, jídelní stůl, kuchyň s deskou z umělé pryskyřice, a dokonce i pro falešný krb, který navozuje pocit domácí pohody.

Pojízdný dům čerpá energii ze solárních panelů umístěných na střeše. Bydlení v autobusu je pro Craiga a jeho partnerku až třikrát lacinější, než kdyby žili v normálním domě. Navíc si Craig svou zručností získal pozornost.

Další proměny autobusů:


Přečtěte si také