Bydlení

6. září 2017 10:43

Tereza Javorová

Šikovné tipy, jak vylepšit schodiště: Přeměňte ho na designový skvost či úložný prostor

Patříte mezi ty šťastné, kteří vlastní dvoupatrový dům či byt? Pokud ano, pak určitě denně běháte po schodech, které se sice staly nedílnou součástí vašeho domova, ale berete je spíš jako nutné zlo. Ale nenechte se mýlit, i schodiště se dá přetvořit v designový skvost! Inspirujte se.

Záleží pochopitelně na tom, zjakého materiálu a barvy schodiště je, ale obvykle nejde o žádný designový doplněk a slouží pouze ktomu účelu, kekterému má. Napadlo vás ale někdy, že se dá vyšperkovat tak, že se zněj stane opravdu působivá dominanta vašeho domova? A stačí ktomu tak málo!

Samolepící tapeta

Přední část jednotlivých schodů se dá krásně ozdobit pomocí dekorační látky nebo samolepících tapet. Dnes už jich je na trhu spousta, stačí si jen vybrat. Největší výběr je samozřejmě na internetu, kde jsou kdostání v nepřeberném množství vzorů a barev. Jakmile kvám tapeta dorazí, pusťte se do práce. Zjistěte přesné rozměry předních částí jednotlivých schodů a podle nich také nastříhejte tapety. Schody odmastěte přípravkem salkoholem, a vrhněte se na lepení. Nakonec je to docela zábava a výsledek rozhodně stojí zato. Můžete si být jistí, že vaše „nové“ schodiště vám každá návštěva pochválí.

Úložný prostor

Dalším báječným nápadem, jak schodiště využít, je jako další úložný prostor? Nevěříte? Jen to vyzkoušejte! Prostoru pro ukládání věcí není nikde dost, tak zkuste využít odpočívadlo. Pokud si necháte vyrobit duté, vejde se vám do něj spousta věcí. Pozor si musíte dát jedině na to, aby bylo odpočívadlo i po zavření bezpečné a nehrozil na něm žádný úraz. To už by dnes ale měl zvládnout každý šikovný řemeslník.

Úložný prostor oceníte. Foto: Pinterest / Andrianna Fragoso

Šatna pod schody

Říká se, že lidská kreativita nezná mezí. A něco na tom určitě bude! Dokonalým důkazem je šatna ukrytá vprostoru pod schodištěm. Možná znáte tuhle „schovku“ zamerických filmů, vnašem podání ale nejde vyloženě o místnost, jen o kus praktického vysouvacího nábytku. Protože kam jinam schovat sbírku bot nebo kabáty, když přijde návštěva? Když nemáte prostor pro samostatnou šatnu nebo velkou předsíň, určitě se vám budou pohyblivé regály hodit. A nezaberou skoro žádné místo!

Schovejte pod schody třeba botník. Foto: Pinterest / Ricky's Turn | Trendspotter & Lifestyle Coach

Dětské hřiště mezi patry

Perlička na závěr. Každý rodič dobře ví, jak je někdy těžké zabavit svou ratolest. Máme pro vás jednoduché řešení. Stylová klouzačka na straně schodiště je tím správným dobrodružstvím. Výhoda? Za deštivého dne už nebudou smutně pokukovat po klouzačkách venku. Naopak, divokou jízdu zkopce přijdou kvám domů vyzkoušet všichni jejich kamarádi a vaše děti budou nadšené. A to za to stojí, co myslíte?

Osvětlené schodiště bude velmi efektní. Foto: Pinterest / Jill Smith

(mb)

Podívejte se do galerie na 20 nejžasnějších schodišť na světě, po kterých se budete chtít projít.

Další články:


Přečtěte si také