Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Skateboard s jedním kolem využívá sonaru a rekuperuje energii

Na vznášedlo si zájemci ještě počkají, jízda na tomto elektrickém prknu s jedním kolem uprostřed je ovšem fantaziím o levitaci proklatě blízko.
Vydáno: 07.10.2015
Skateboard s jediným kolem vypadá vratce, ale díky elektronické stabilizaci je jízda na něm plynulá
Autor: Hoverboard Technologies Skateboard s jediným kolem vypadá vratce, ale díky elektronické stabilizaci je jízda na něm plynulá
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hoverboard (Vznášedlo) jezdí samo a ovládá se snadno náklonem dopředu pro rozjezd či dozadu pro brzdění nebo jízdu opačným směrem. Oproti loni představenému velmi podobnému zařízení One Wheel je skateboard od Hoverboard Technologies rychlejší, má větší dojezd a nabíjí se rychleji.

Prkno vážící 11 kg pohání elektromotor o výkonu 5000 W, který je součástí řídicí jednotky umístěné ve středu kola. Prknu udílí nejvyšší rychlost omezenou na 26 km/h a díky výkonným bateriím lze ujet 19 km. Za každou minutu nabíjení baterie akumulují energii, která vystačí na ujetí jednoho kilometru. Prkno rekuperuje kinetickou energii, kterou při jízdě z kopce nebo brzdění přeměňuje na elektřinu. Udržet balanc pomáhá již zmíněná řídicí jednotka společně s vyrovnávacím zařízením využívajícím údaje ze sonaru, který s pomocí ultrazvuku zjišťuje náklony.

Rozjede se nákonem dopředu. Náklonem na opačnou stranu brzdí
Autor: Hoverboard Technologies Rozjede se nákonem dopředu. Náklonem na opačnou stranu brzdí

K tomu, aby byl jezdec vidět a nenudil se, je prkno vybavené LED osvětlením a má i zabudované reproduktory pro poslech hudby při jízdě. Posledně jmenované frajeřinky si mají vystačit s pouhými deseti procenty kapacity baterií.

Ta věc při jízdě svítí i hraje a předává informace do mobilu
Autor: Hoverboard Technologies Ta věc při jízdě svítí i hraje a předává informace do mobilu

Aby snad nebylo funkcí málo, k prknu se nabízí i mobilní aplikace, která díky bluetooth aktualizuje informace v mobilu o stavu baterie či statistiku ujetých vzdáleností. V neposlední řadě lze prkno telefonem také zamknout. O tom, kdy a za jakou cenu se Hoverboard začne prodávat, se snad už brzy dozvíme ze stránek fundraisingového projektu Kickstarter.com.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Kéž by to šéfkonstruktér Haruhi Tanahashi ještě doladil

Levitující skateboard vám umožní létat


Vratislavský byt obýval sám designér několik let

Na moderní městský byt stačilo polskému designérovi jen 13 m²

První lavička bude fungovat již letos před budovou Národního technickou knihovnou v Praze

Fotovoltaické lavičky nabídnou zásuvku i bezplatné wi-fi


Článek je zařazen v:
Reklama