Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Skvělé tapety pro teenagery

S tapetou na proměnu teenagerského pokoje.
Vydáno: 13.08.2014
19)	Zlatá šedesátá a mikrobus od známé německé automobilky k sobě patří a dokážou osobitě dotvořit atmosféru místnosti.
Autor: Ace-decor.co.uk 19) Zlatá šedesátá a mikrobus od známé německé automobilky k sobě patří a dokážou osobitě dotvořit atmosféru místnosti.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tak a je to tu, naši potomci se začínají z dětsky rozdováděných miláčků proměňovat v osobnosti, které chtějí více respektu, soukromí, zkrátka vyžadují změnu. Pro teenagera je bydlení v pokojíčku vyzdobeném medvídky, kytičkami, autíčky z dětských seriálů, miloučkými barvičkami atd. najednou těsné. Svůj nynější svět vnímá jinak a potřebuje si ho zabydlet podle svého, svých pocitů, ve kterých se i on občas jen těžko vyzná.

Komunikujte

Puberta a dospívání je náročné období pro obě strany, rodiče i děti, dá se jím ale projít s poměrně málo oděrkami. Důležitá je komunikace, jak jinak, dostatečná a pravidelná, a to už od raného dětství, ještě před pubertou. Vedle toho je třeba ještě více dbát na prokázání respektu vůči rodící se osobnosti. Tak je to i při rozhodnutí proměnit dosud dětské království čtyř stěn v osobité zázemí našeho potomka, v němž se bude cítit bezpečně a nalezne v něm dostatek soukromí.

Že by tu bydlela budoucí módní návrhářka?
Autor: Roomido.com Že by tu bydlela budoucí módní návrhářka?

Společně promýšlejte řešení

Pokud cítíte první signály, že nastal čas k proměně dětského pokojíčku, zaveďte na to hovor a společně s jeho obyvatelem či obyvateli postupem času probírejte, jaké možnosti ke změně se naskýtají. Dalekosáhlá rekonstrukce bytu je náročná pro každého, existují ale řešení proměny místnosti, které nemusí stát tolik a přitom dokážou vytvořit osobitou změnu. Jedním z těch finančně únosných je využití tapet. Dejte hlavy dohromady a společně promýšlejte, kam by se která hodila.

Inspirujte se v naší galerii:

Výhody tapet

Obložení stěn tapetami nese v sobě velkou výhodu. Najdete je v neskutečně velké škále vzorů a barev, dokážou nasimulovat kamennou, cihlovou zeď, ale i okno s výhledem třeba na New York nebo Londýn, případně do přírody. Zvlášť vliesové tapety s sebou nesou ještě jednu nezanedbatelnou výhodu. Dají se jednoduše na stěnu nalepit a případně i strhnout a vyměnit za jiné. V 17 letech s proměnou pocitů tak už nemusí být potomek konfrontován s tím, co si vybral, když mu bylo 13.

Tapety všude?

Současným trendem tapetování je nezůstávat u jednoho vzoru, ale jednu nebo dvě protilehlé či rohové stěny pokrýt jednou tapetou se vzorem a dalšími tapetami bez vzoru, ale s vhodným barevným laděním k té první dovybavit zbytek stěn. Ovšem zajímavé rovněž bude, když lepení tapet nepodřídíte na všechny stěny. Nejenže je to moderní, ale má to i své výhody pro pozdější obměny. Jednak má menší množství nakoupených tapet finanční efekt a jednak bude snazší jejich pozdější výměna (strhnutí a polepení stěny jiným dezénem). Případně stěna polepená tapetou s nadčasovým vzorem může zůstat a další se mohou proměňovat barvami nátěrů. Změna, která prostor občerství třeba po dvou letech, je pak hotová během několika hodin.

Dřevěný samorost vždy člověka čímsi přitahoval. Vy si s touto fototapetou můžete nádherně vyzdobit svůj byt, stačí mít alespoň jednu stěnu volnou. (Komar, Old Giant, rozměr: 368x254

Bez hřebíku a kladiva. Velký přehled dřevěných tapet

Dohromady to jde líp

Mladí lidé potřebují nejen respekt, ale i pocit, že mají šanci o něčem rozhodnout, a my navíc určitě chceme, aby také byli schopni rozpoznávat hodnotu peněz – v životě není nic zadarmo. Proto byste mohli společně probírat rozpočet, kolik na to máte, a v některých případech i kolik by mohly ony přispět ze svého kapesného a na co.

Nejinak je tomu i u proměny. Překvapení po návratu z tábora nebo hor je fajn, ale když potomka přiberete do „pracovní party“ pro proměnu jeho útočiště, můžete bodovat hned několikrát. Máte šanci utužit vztah, přiblížit teenagera k poznání hodnoty práce, dáte mu možnost být užitečný a cítit se jako dospělý parťák apod.

Matthew Williamson navrhuje už 15 let dekory tapet a látek v kontrastním barevném stylu

Exotické tapety hýří fantastickými dekory

Nebojte se, půjdete to!

Bát se, že byste snad s lepením tapet pohořeli a vaše autorita u potomstva klesla, se určitě nemusíte. I když jste nikdy s tapetami neměli co do činění, na internetu a u prodejců získáte dostatek rad a pomoci. My vám nabízíme malou ochutnávku toho, co s vaším potomkem můžete posoudit. Která z tapet se vám líbí případně zapátráte dál?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Tady bydlí dvě mladé surfařky. Jejich pokoj vypadá jako na chata pláži. Jen vzít prkno a hurá do vln

10 skvělých pokojů pro princezny i rebelky

Inspirace pro rodiče, jejichž chlapec zrovna prochází motoristickým obdobím. Všimněte si pohovky nebo skříňky á la tankovací stojan

10 úžasných pokojů pro pány kluky

Pokoj budoucího milovníka safari

Dětské pokojíčky: Zařizujeme království pro nejmenší

Článek je zařazen v:
Reklama