Bydlení

14. března 2016 10:30

Markéta Zídková

Stylové bydlení pro tři kočky a Darth Vadera

Základem bytu se stala černá a bílá. V kombinaci s barevnými doplňky vzniklo stylové bydlení.

Ke stěhování z evropské metropole do městečka už člověk musí mít pádný důvod. Jessica Prüßmannová a její přítel Ben dali sbohem Düsseldorfu, odkud přesídlili do velkého bytu v nedalekém, ale o poznání klidnějším Mönchengladbachu. V jejich bytě je každému hned jasné, že se rozhodli správně.

Jejich novým domovem je byt o velikosti 110 m², který se nachází v sanovaném patricijském domě ve starém centru města. „V Mönchengladbachu jsme už dříve žili, v hledáčku jsme ho ale neměli. Jenže jakmile jsme vešli do toho bytu, bylo nám jasné, že je to ten náš,“ popisuje Prüßmannová nakonec nečekaně jednoduché rozhodování.

Oba amatérští fotografové a milovníci starých věcí následně s vytříbeným smyslem pro detail zařídili pro sebe i své kočičí trio vysněný poklidný domov.

Důvod, proč si dvojice tento byt zamilovala na první pohled, je stejně rychle jasný i každému příchozímu. Rovnou v něm totiž stanete v rozměrné kuchyni, která je ústřední místností celého bytu. Z kuchyně je přístup do „hudebního“ i obývacího pokoje stejně jako do předsíňky vedoucí ke koupelně a k WC. A právě v kuchyni oba tráví nejvíc času. „Ráda vařím – a samozřejmě také jím – a oba rádi hostíme přátele. Pro mě je skvělé, když se s nimi mohu bavit i při vaření. Není to jen středobod bytu, je to kuchyně, jídelna, obývací pokoj, prostor na večírky a někdy také pracovna v jednom,“ pochvaluje si Prüßmannová. Dobře se tu cítí i trojice koček, která většinu času tráví pochopitelně na pohovce u radiátoru.

Záliba ve starých věcech je hned v kuchyni patrná na kredenci. Kus, který Ben zdědil po prarodičích, oba už dřív zbrousili a natřeli. „Byla to fuška, ale vyplatila se, z kredence máme radost každý den,“ líčí úspěch. Na spadnutí je i další plán z kategorie „udělej si sám“. Tím je dvorek. Už na něm sice stojí několik rostlin, ale ještě zdaleka není hotov. „Těším se, až na něm s přáteli budeme grilovat,“ maluje si Prüßmannová.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také