reklama

Svatba v zimním období: Drahé květiny nahraďte břečťanem a buxusem

Simona Sedláčková
29. února 2020
Svatba v zimním nebo předjarním období má jedno významné úskalí. Těžko vyběhnete na louku a vytvoříte svatební dekorace z lučního kvítí, které je něžně krásné a přitom zadarmo. V současné době najdete na louce tak nanejvýš nesmělé pokusy prvních travin. A květiny v obchodech jsou k mání stále ještě za zimní, tedy nejvyšší ceny. Jsou tu ale i rostliny, které zůstávají krásně zelené a svěží po celý rok a na svatbě jim to bude slušet úplně stejně. Vyk
reklama

Břečťan jako skvělý doplněk krůžím

Svatební kytice pro nevěstu a úvazek pro ženicha se asi pouze zbuxusu vytvoří jen těžko, ale jako doplněk krůžím je břečťan výborný.

Elegantní ozdoba na svatební dort

Břečťan se sice odedávna využívá jako léčivá rostlina proti kašli a má i silné protizánětlivé účinky, ale stále je to rostlina jedovatá. Proto pokud ho budete dávat jako dekoraci na svatební dort, raději nedovolte, aby se konce odstřižených větviček dotýkaly dortu. Omotejte je gutaperčou, tedy páskou, která se využívá při aranžování květin, nebo je vložte do ampule. Tu také pořídíte vkvětinářství. Na dorty ale můžete nakoupit i umělé větévky břečťanu, které jsou docela běžně ksehnání.

Svatební výzdoba stolu

Elegantní štolu na výzdobu svatební tabule vytvoříte zdlouhých větviček břečťanu a silnějšího provazu, na který budete břečťan navazovat vázacím drátkem. A jednoduchá břečťanová větvička na ozdobu talíře, vypadá spolu sbílou stužkou naprosto luxusně. Nic dalšího netřeba!

Vyzdobte i židle a lavice pro svatební hosty

Malé věnečky nebo pugétky zbřečťanu dozdobené kouskem šateru, zvaného nevěstin závoj (gypsophilapaniculata), ale klidně i pouze zbřečťanu se budou hodit na ozdobu židlí a lavic pro hosty i na výzdobu svatebních aut.

Nápadité dekorace

Břečťan využijte i na další dekorace a doplňky. Můžete vyzdobit třeba i závěsy naoknech.

Svatební srdce nesmí chybět!

Krásnou dekorací budou i srdíčka, vytvořená zbřečťanu. Na jejich výrobu můžete použít například stará drátěná ramínka. Ramínko vytvarujte do srdce a břečťan na základ navažte tenkým vázacím drátkem. Nebo vytvarujte základní srdce zbřezových větviček a opět na ně vázacím drátkem navažte břečťan.

Buxus ksvatbám odjakživa patří

Buxus se většinou používá na drobné úvazky do klopy pro svatební hosty. Ale stejně dobře ho můžete povýšit do hlavní role, co se týká svatební výzdoby. Opět doplněný například bílými růžemi bude vkyticích i dekoracích vypadat skvěle.

Tradiční svatební věnečky

Buxus nastříhejte na krátké větvičky a navažte je na základní tvar ze silnějšího drátu tenkým drátkem vázacím. Na výrobu věnečků nepotřebujete být kdovíjak zruční, je to jednoduché!

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama