Bydlení

28. července 2016 06:00

Markéta Zídková

Tento londýnský byt definují černobílé linie

Čisté linie černobílého londýnského bytu.

Londýn je nádherné město, v kterém umí architekti velmi často lákavým způsobem spojit historii s moderní dobou. Stejně tak v něm naleznete spoustu chytře a vkusně promyšlených interiérů, v kterých se dá příjemně bydlet. Takovým je i mezonetový byt nedaleko Old Street, na jehož návštěvu vás prostřednictvím galerie a tohoto článku zveme.

Rekonstrukci bytu dostali na starost interiéroví designéři z Yam studios. Byt oplývá poměrně velkým množstvím denního světla, a to díky prosklené stěně s ohromujících rozměrů. Velkolepé „okno“ osvětluje nejen obývací část, ale v patře také přístup do koupelny a ložnice.

Nový design vsadil na minimální monochromatický režim. Toho bylo docíleno využitím strohých povrchových úprav jednotlivých částí bytu, včetně pohledového betonu, přírodní struktury dubového dřeva a dvoubarevné pryskyřicové podlahy. Architektonické prvky schodiště a balkonu přímo vyzařují čisté linie. Vedle nich zaujme temná minimalistická kuchyň a designové osvětlení. V projektu se také počítalo s originálním designem koupelny, s šatnou vyrobenou na míru a plně vybavenou kuchyní.

Možná na vás byt dýchá trochu chladně. Ale to je jen tím, že v něm nevidíte jeho obyvatele. Zkuste si je tam představit a zjistíte, že prostor, který na první pohled působí mírně nezabydleně, dostává s lidskou přítomností zcela jiný rozměr. Najednou cítíte atmosféru otevřenosti, v které nikoho nedrtí množství zbytečného domácího harampádí a kde se dá volně dýchat. Navíc si sem můžete přivést i početnější společnost. Moderní vnímání obytného prostoru nabízí velkou variabilitu a je jen na vás, čím si dále prostorný byt zabydlíte.

Foto: Yam studios.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také