reklama

Terasa od Martiny Pištělákové: Jak si zařídit útulný koutek na čerstvém vzduchu

Markéta Kašková
30. července 2019
Velkým benefitem městských bytů je bezpochyby terasa, která nabídne místo, kde člověk dokáže vypnout od každodenních povinností. Jeden z projektů designérky z pořadu Jak se staví sen Martiny Pištělákové je i terasa v Praze. Podívejte se, jak vypadá perfektní místo pro odpočinek uprostřed města.
reklama

Klasická zahradní křesla, sedačky a lehátka na této terase nehledejte. Místo toho se tu budetecítit jako vpeřinách.

Jak vylepšit terasu?

Na podlahu můžete položit koberec, který celou terasu perfektně zútulní. Martina Pištěláková doplnila terasový prostor o velké polštáře, které se navlékly do dvoubarevných povlaků. Přidal se stolek, svíčky a klasické doplňky jako lucerny. Rázem je loungový prostor na ranní snídaně či večerní drink s přáteli bez chyby.

Každé terase sluší květiny, které jsou volně rozmístěné u zábradlí a díky spojení dřeva, ratanu, keramiky a látky vyznívá plocha příjemně a nenásilně. Nutné říct, že květiny celou realizaci trošku podražily, bez nich by to však nešlo. Ale i tak cena byla nižší než při nákupu zahradního nábytku.

Co by na terase nemělo chybět

Především je to sezení a odkládací prostor. Každému se jistě dále líbí květiny či případné dekorace, jako jsou osvětlení, lucerny či svíčky. Ověřeným a nejjednodušším způsobem, jak zútulnit terasu, je přidání polštářů a dek. Atmosféru dotvoříte dekoracemi, lucernami, svícny a svíčkami. „Záleží na velikosti teras a potřeách majitelů,“ říká Martina Pištěláková.

Pokud máte místo, nebojte se pořídit si truhlíky pro pěstování sezonní zeleniny a ovoce. Na terase se bude dobře dařit rajčatům, okurkám, paprikám, ale i nejrůznějším bylinkám. Vytvořte si malou soukromou zelenou džungli uprostřed města.

Podívejte se do galerie na výslednou podobu terasy.

Další články:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama