reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Terasa od Martiny Pištělákové: Jak si zařídit útulný koutek na čerstvém vzduchu

, Vydáno: 30.07.2019
Terasa v Prague Marině a Martina Pištěláková
Autor: martinadesign.cz Terasa v Prague Marině a Martina Pištěláková
Velkým benefitem městských bytů je bezpochyby terasa, která nabídne místo, kde člověk dokáže vypnout od každodenních povinností. Jeden z projektů designérky z pořadu Jak se staví sen Martiny Pištělákové je i terasa v Praze. Podívejte se, jak vypadá perfektní místo pro odpočinek uprostřed města.

reklama

Klasická zahradní křesla, sedačky a lehátka na této terase nehledejte. Místo toho se tu budete cítit jako v peřinách.

Jak vylepšit terasu?

Na podlahu můžete položit koberec, který celou terasu perfektně zútulní. Martina Pištěláková doplnila terasový prostor o velké polštáře, které se navlékly do dvoubarevných povlaků. Přidal se stolek, svíčky a klasické doplňky jako lucerny. Rázem je loungový prostor na ranní snídaně či večerní drink s přáteli bez chyby.

nízké hypotéky a růst bytové výstavby
Autor: martinadesign.cz nízké hypotéky a růst bytové výstavby

Každé terase sluší květiny, které jsou volně rozmístěné u zábradlí a díky spojení dřeva, ratanu, keramiky a látky vyznívá plocha příjemně a nenásilně. Nutné říct, že květiny celou realizaci trošku podražily, bez nich by to však nešlo. Ale i tak cena byla nižší než při nákupu zahradního nábytku.

Vše k sobě perfektně ladí.
Autor: martinadesign.cz Vše k sobě perfektně ladí.

Co by na terase nemělo chybět

Především je to sezení a odkládací prostor. Každému se jistě dále líbí květiny či případné dekorace, jako jsou osvětlení, lucerny či svíčky. Ověřeným a nejjednodušším způsobem, jak zútulnit terasu, je přidání polštářů a dek. Atmosféru dotvoříte dekoracemi, lucernami, svícny a svíčkami. „Záleží na velikosti teras a potřeách majitelů,“ říká Martina Pištěláková.

Na romantické večery je tato terasa jako dělaná.
Autor: martinadesign.cz Na romantické večery je tato terasa jako dělaná.

Pokud máte místo, nebojte se pořídit si truhlíky pro pěstování sezonní zeleniny a ovoce. Na terase se bude dobře dařit rajčatům, okurkám, paprikám, ale i nejrůznějším bylinkám. Vytvořte si malou soukromou zelenou džungli uprostřed města.

Podívejte se do galerie na výslednou podobu terasy.

Další články:

Ateliér od Jana Beka

Byt a kancelář v jednom: Odvážný projekt plný barev od Jana Beka ukazuje, že to jde

Martina Pištěláková o projektu

3 pokoje, 3 děti a 3 různé interiéry: Martina Pištěláková ukazuje, jak skloubit odlišná přání sourozenců

reklama

Článek je zařazen v: Martina Pištěláková , Jak se staví sen , JSSS , terasa , balkón , Terasa v Prague Marině , Prague marina , Terasa v městském bytě , inspirace balkón , inspirace terasa

reklama

Přečtěte si také