Bydlení

30. července 2019 14:00

Markéta Kašková

Terasa od Martiny Pištělákové: Jak si zařídit útulný koutek na čerstvém vzduchu

Velkým benefitem městských bytů je bezpochyby terasa, která nabídne místo, kde člověk dokáže vypnout od každodenních povinností. Jeden z projektů designérky z pořadu Jak se staví sen Martiny Pištělákové je i terasa v Praze. Podívejte se, jak vypadá perfektní místo pro odpočinek uprostřed města.

Klasická zahradní křesla, sedačky a lehátka na této terase nehledejte. Místo toho se tu budetecítit jako vpeřinách.

Jak vylepšit terasu?

Na podlahu můžete položit koberec, který celou terasu perfektně zútulní. Martina Pištěláková doplnila terasový prostor o velké polštáře, které se navlékly do dvoubarevných povlaků. Přidal se stolek, svíčky a klasické doplňky jako lucerny. Rázem je loungový prostor na ranní snídaně či večerní drink s přáteli bez chyby.

Každé terase sluší květiny, které jsou volně rozmístěné u zábradlí a díky spojení dřeva, ratanu, keramiky a látky vyznívá plocha příjemně a nenásilně. Nutné říct, že květiny celou realizaci trošku podražily, bez nich by to však nešlo. Ale i tak cena byla nižší než při nákupu zahradního nábytku.

Co by na terase nemělo chybět

Především je to sezení a odkládací prostor. Každému se jistě dále líbí květiny či případné dekorace, jako jsou osvětlení, lucerny či svíčky. Ověřeným a nejjednodušším způsobem, jak zútulnit terasu, je přidání polštářů a dek. Atmosféru dotvoříte dekoracemi, lucernami, svícny a svíčkami. „Záleží na velikosti teras a potřeách majitelů,“ říká Martina Pištěláková.

Pokud máte místo, nebojte se pořídit si truhlíky pro pěstování sezonní zeleniny a ovoce. Na terase se bude dobře dařit rajčatům, okurkám, paprikám, ale i nejrůznějším bylinkám. Vytvořte si malou soukromou zelenou džungli uprostřed města.

Podívejte se do galerie na výslednou podobu terasy.

Další články:


Přečtěte si také