reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

3 pokoje, 3 děti a 3 různé interiéry: Martina Pištěláková ukazuje, jak skloubit odlišná přání sourozenců

, Vydáno: 18.07.2019
Martina Pištěláková o projektu
Autor: Martinadesign.cz/prima Martina Pištěláková o projektu
Každé dítě má svou představu o tom, jak by měl vypadat vysněný dětský pokojíček. Designérka pořadu Jak se staví sen Martina Pištěláková vytvořila spolu s kolegy ve svém ateliéru tři dětské pokoje pro tři sourozence. Každý je specifický a projekt ukazuje, jak barvitá je dětská fantazie.

reklama

Dětská přání a fantazie

Zadání sice dávají rodiče, ale je potřeba si promluvit i s dětmi, které pak budou v pokojíčcích bydlet. Martina vytvořila tři pokoje pro sourozence ve věku 5, 15 a 17 let. „Ten nejmenší chtěl všechno a nic.“ Designérka se tedy s rodiči dohodla, že pokoj udělá v dospělejším duchu, aby vydržel do školního věku. „Vždy je potřeba myslet na úložné prostory na hračky, které se dají případně upravit na uzavřené skříňky na učebnice či oblečení, pokud by stávající úložné prostory nestačily,“ říká Martina.

V chlapeckém pokoji najdeme barvu černou, šedivou a favorizovanou zelenou.
Autor: martinadesign.cz V chlapeckém pokoji najdeme barvu černou, šedivou a favorizovanou zelenou.

V pokojích pro starší sourozence Martina pracovala s barvami, které si děti vybraly. Chlapecký pokoj je vyvedený v černé, šedé a favorizované zelené. To vše doplněné dubovým dekorem, který ladí s původní podlahou. Pokoj má navíc velkou korkovou nástěnku. Dívčí pokoj zase dostal pracovní a kosmetický stolek, který se mladé dámě hodí. Barevná paleta je tu umírněnější, dominují bílá a krémová barva.

Martina v dívčím pokoji pracovala i se dřevěnými trámy, které připomínají staré časy. Ukázala, že tento prvek, který se mnozí v minulosti snažili skrýt, dnes zafunguje jako krásný interiérový prvek. Přírodní barvy v pokoji navíc dávají trámoví a podpěrným sloupům vyniknout.

Co je na zařizování dětského pokoje nejtěžší?

Podle Martiny by se při zařizování dětského pokoje mělo myslet na budoucnost.“ Když už si na dětský pokoj člověk najímá profesionála, tak je předpoklad větší finanční investice a díky tomu by měl pokojíček přeci jen vydržet delší časový úsek“, říká Martina. S barvami by se mělo pracovat střídmě, jelikož se u dětí často mění styl. „Ducha pokojíčku“ dají zejména hračky a doplňky, které tvoří „on dětský svět“.

Úschovné prostory mohou za pár let nahradit učebnice nebo knihy.
Autor: martinadesign.cz Úschovné prostory mohou za pár let nahradit učebnice nebo knihy.

Děti navíc uvítají prostor, aby si svoje království dotvořily. K tomu nám můžou pomoct různé nástěnky, kreslící stěny, které se dají případně demontovat či přemalovat – což je investičně málo náročné.

Další články:

Ateliér od Jana Beka

Byt a kancelář v jednom: Odvážný projekt plný barev od Jana Beka ukazuje, že to jde

Byt plný barev od Marka Povolného

Červená a žlutá v interiéru: Architekt Marek Povolný ukazuje, jak se zbavit strachu z barev

reklama

Článek je zařazen v: Dětská přání a fantazie , Martina Pištěláková , Jak se staví sen , JSSS

reklama

Přečtěte si také