reklama

Toaleta není koš. 7 věcí, které nikdy nesplachujte!

skrivaa
16. července 2018
Jedno spláchnutí a je po problému. Tak se někteří z nás zbavují například zbytků jídla, plenek a podobného odpadu. Je to ale ten nejhorší způsob, co s odpadem můžeme udělat. Víte, proč? A které další věci do záchodu rozhodně nepatří?
reklama

1.Kočičí podestýlka

Silikagelové nebo minerální podestýlky se ve vodě nerozpouští, a proto je zakázáné je splachovat. Jílové podestýlky zase po namočení tvoří velké kusy, které mohou ucpat potrubí.

2.Vlhčené kapesníky

Ani za ty vám váš kanalizační systém nepoděkuje. Nahromadí se v něm, a by ho budete muset čistit každé tři měsíce, aby se úplně neucpal. Z jedné studie vyplynulo, že za rok způsobí vlhčené kapesníky ve 27 zemích EU škody až do výše miliardy eur. Často totiž ucpou potrubí, které pak praskne a havárie je na světě.

3.Kávová sedlina

Jste milovníci turka a o rozpustné kávě nemůžete ani slyšet? Pak si ovšem dejte pozor na to, co uděláte s lógrem. I ten totiž může ucpat záchod a vám nezbude než zavolat instalatéra.

4.Plenky

Tenhle problém řeší většina rodičů malých dětí. Kam s použitými plenkami? Jedno je jisté - určitě je nesplachujte! Gel, který obsahují, totiž není ve vodě rozpustný a navíc v ní nabobtná. Výsledek si jistě dokážete představit sami. Podobně jsou na tom ale samozřejmě i dámské hygienické potřeby.

5.Kuchyňský olej

Až bzudete připravovat hranolky ve friťáku, rozhodně pak olej nevylévejte do toalety, a už vůbec ne rozpálený. Ve vodě se totiž mění jeho skupenství, takže vzniknou kusy, které způsobí katastrofu.

6.Vatové tyčinky

Jak budou v odpadu přibývat, může se na ně nachytat další drobný odpad, jako jsou třeba vlasy, a kompletně ho zablokovat.

7.Léky na předpis

Zbyly vám prášky, které vám předepsal váš lékař? V žádném případě je nevyhazujte do toalety. Tyto léky ničí bakterie, kontaminují podzemní vodu a mohou mít katastrofální dopad pro volně žijící zvířata.

(mb)

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: záchodtoaletaodpad
reklama