Bydlení

9. května 2017 10:00

Jana Brass

V režii designérky: Tapety imitující dekorační omítku, nábytek i textilie z IKEA a netradiční kokedamy!

Čeká vás zařizování novostavby, a přitom vám schází inspirace? Rozhodně se vyplatí svěřit její interiér do rukou designérů, tak, jak to udělali v Křenovicích.

Klienti se s návrhářkou interiérů Hedvikou Novotnou prvně seznámili na její přednášce o designu před dvěma lety. A po té ji kontaktovali se zájmem o vytvoření návrhu pro přízemí rodinného domu a vylepšení stávající kuchyňské linky, jež byla zakoupena před nedávnem. A podle získaných fotografií již po přeměně můžeme konstatovat, že realizace dopadla na výbornou. Pojďte se podívat, jak si designérka pohrála s proměnou rodinného domu.

Interiér prozářilo denní světlo, místnost působí na pohled harmonicky, útulně, zabydleně a přitom není přeplněna nábytkem či doplňky, zkrátka čisté linie bez zbytečných příkras. Možná vás nadchne fakt, že většina nábytku a textilií pochází z obchodního domu IKEA. Díky úspoře na vybavení se naopak více prostředků investovalo do kvalitního osvětlení.

Před a po: Podívejte se, jak zásah profesionála promění interiér, Foto: Cenekvitovsky.com

Souznění harmonie

Antracitová sedačka byla zachována a navíc obohacena o křesílko v netypickém designu ve žluté barvě spolu s dekoračními polštářky. Zůstala také televize a světlo nad jídelním stolem.

Světlá podlaha se nyní jemně doplňuje s bělostným kusovým kobercem s tmavším „cik cak“ vzorem. Tapety po stěnách evokují jemnou eleganci a nádech luxusu, který postupuje dál prostřednictvím splývavých závěsů a záclon. Do detailu promyšlená je také volba přisazeného látkového svítidla, jež tvarově vystihuje konferenční stůl. Kruhová nádoba ukrývající smetanové svíce navíc celý efekt umocňuje. Nadčasové stojací lampy do místností vnáší nejenom atmosféru, ale další kvalitní zdroj světla.

„Díky různým druhům osvětlení si tak nyní majitelé mohou vykouzlit různé světelné nálady anebo si dopřát zimní romantiku u plápolajícího krbu,“ vysvětluje designérka Hedvika Novotná.

Dalším bezesporu zajímavým doplňkem jsou tzv. kokedamy. Že o nich slyšíte prvně? Jedná se o rostliny, jež jsou zasazeny do zeminy v kulatém balu, následně obaleny mechem a zavěšeny do prostoru. Zahradu v “luftě“ opravdu nemá doma každý. Hřejivost sálá také ze zlatavých stínítek na čajovou svíčku.

Fotky a momentky s jemnými rámečky vnesou do místnosti příběh, Foto: Cenekvitovsky.com

Osobitý kout, kde se duše cítí jako doma

Fotky a momentky s jemnými rámečky vnesou do místnosti příběh. Kombinace černobílých fotografií s těmi barevnými je nejenom nápaditá, ale především jim to spolu sluší. Nemluvě o tom, že na stěnu a do rámu nemusí přijít pouze obraz, ale také citáty, nebo myšlenky, s nimiž sympatizujete. Dále jistě překvapí odkládací plocha za sedací soupravou. Tam by ji čekal jenom málokdo.

Kamenný obklad, zeleň a krb. Tady by televize byla nadbytečná, Foto: Cenekvitovsky.com

Místo televize vám ukradne pozornost krb

Za interiérový skvost můžeme pasovat stěnu obloženou kamenným obkladem. Zrak poutá mimo jiné také moderní krb na biolíh a také se vkusem zvolené doplňky. Barvy jsou inspirovány přírodou a my rozhodně musíme vyzvednout přítomnost zeleně. Ta sama o sobě totiž uklidňuje.

Hrátky se světlem v kuchyni, Foto: Cenekvitovsky.com

Namísto světlíku přisazené svítidlo

Odstín mléčné čokolády jemně kontrastuje s bílou a celou kuchyň zvýrazňují úchytky a digestoř z nerezu. Barevný přechod je zobrazen také na stěnách. Rádi byste vhodným osvětlením navodili dojem světlíku? Můžete se inspirovat návrhem Hedviky Novotné, kde tímto efektem disponuje čtvercové přisazené svítidlo.

Design: Novodesign.cz

Fotografie: Cenekvitovsky.com

-lz-

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také