reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Duhové nanuky: Připravte si barevné osvěžení z celých kousků ovoce

zidkovm , Vydáno: 27.06.2019
Duhové nanuky
Autor: istock.com Duhové nanuky
Děti i dospělí budou nadšení. Duhové nanuky září všemi barvami a můžete do nich dát celé kousky ovoce. Vyrobíte je snadno a určitě si získáte přízeň všech, kterým je nabídnete. Navíc jsou zdravé, protože do nich nemusíte přidávat žádný cukr ani smetanu.

reklama

Tahle zmrzlina je nejen zdravá, ale i krásná. Jako u všech domácích zmrzlin a nanuků záleží jen na vás, co do ní dáte. V našem receptu navrhujeme určitou kombinaci ovoce, ale samozřejmě si můžete zvolit druhy podle své chuti. Stejně tak je jen na vás, zda zmrzlinu dosladíte.

Budete potřebovat

  1. hrnek jahod
  2. hrnek nakrájeného manga
  3. hrnek borůvek
  4. hrnek nakrájeného melounu
  5. hrnek nakrájeného ananasu
  6. 2 kiwi

Postup

Jednotlivé druhy ovoce samostatně rozmixujte v mixéru a vždy přendejte do vhodné nádoby (misky, hrnce...). Pak vezměte formičky a na dno dejte vrstvu ovoce, které chcete mít ve špičce nanuku. My jsme zvolili jako první kiwi. Zapíchněte držátko (dřívko) a dáte na zhruba 20 minut do mrazáku.

Poté vyndáte formičky a dáte další vrstvu, my jsme zvolili jahody. Držátko (dřívko) nevyndávejte. Postupně přidáte mangovou, borůvkovou, melounovou a ananasovou směs. Nechcete-li kupovat mango a ananas, použijte maliny, banán nebo jiné ovoce.

Můžete použít prakticky jakékoli ovoce
Autor: undefined Můžete použít prakticky jakékoli ovoce

Když chcete zmrzlinu vyndat z formiček, ponořte ji na 15 sekund do horké vody (tak, aby voda nepřetekla přes okraj formičky dovnitř, ale aby zmrzlina byla ponořená až po okraj.) Pak ji lehce vyklopíte.

Prima tip pro případ nouze

Navnadili jsme vás, ale nemáte po ruce ingredience? Dejte do formiček jen ovocný džus nebo jogurt, nanuky z nich vytvoříte taky.

Nemáte formičky na nanuky? Dneska je koupíte na netu, často i v domácích potřebách. Jako rychlé řešení použijte papírový kelímek, který máte třeba na párty, a dejte ho se směsí na 30–45 minut zmrazit, pak do tuhnoucí směsi dejte dřívko a nechte zmrazit úplně. Papír pak sloupnete.  

Zdroj: http://eatlocalgrown.com

(web)

Zkuste i další domácí zmrzliny a nanuky:

Banánová zmrzlina

Banánová zmrzlina: Uděláte ji snadno a můžete ji zajímavě dochutit. Máme pro vás 5 tipů

chia nanuk

Zmrzlina ke snídani: Ráno si dejte chia nanuky plné zdraví

Limetkovo - kokosové nanuky

Nanuky z kokosového mléka a limetek jsou vhodné i pro vegany. Připravíte je za pár minut

Jahody a ananas jsou skvělá kombinace i při hubnutí

Zdravé nanuky z jahod a ananasu nahradí kupovanou zmrzlinu a potěší děti

reklama

Článek je zařazen v: nanuky

reklama

Přečtěte si také