Kuchyně

27. června 2019 06:00

Markéta Zídková

Zdravé nanuky z jahod a ananasu nahradí kupovanou zmrzlinu a potěší děti

Sladké jahody se v tomto receptu spojí s nakyslou chutí ananasu. Je to skvělá letní kombinace pro horké dny. Nanuky připravíte snadno, postačí vám mixér. Vyrobte si vlastní zmrzlinu, budete přesně vědět, co v ní je.

Znáte to, jak udeří léto, děti se dožadují zmrzlin se zvýšenou frekvencí. „Už si dneska měl,“ slyší pak od rodičů, když chtějí druhou, třetí, čtvrtou zmrzlinku. Člověk je nechce cpát sladkými nanuky, které jsou často plné éček a kdoví čeho, ale odolávat dětskému naléhání také není nadvakrát symbolem letní pohody.

Trávíte-li zrovna létona chalupě, kde máte mixér, není nic jednoduššího než dětem a koneckonců i sobě vyrobit zmrzlinu z ovoce – bez chemie a přidaného cukru. Stačí trocha medu (pokud chcete, nebo med vynechejte). Jediný cukr, který tak děti dostanou, bude z ovoce, respektive konzervovaný ananas je doslazovaný.

Suroviny

Ananasová (žlutá) část

  1. 1,5 hrnku ananasu čerstvého nebo konzervovaného
  2. 1 hrnek kousků manga
  3. 1/2 až 3/4 hrnku kokosového mléka

Jahodová (červená) část

  1. 2 hrnky jahod (čerstvých, konzervovaných nebo mražených)
  2. 3–4 lžíce pomerančového džusu nebo šťávy
  3. 1 lžíce medu (podle potřeby)

Postup

Nejprve si vyrobte ananasovou směs. Do mixéru dejte všechny přísady a rozmixujte je dohladka. Směs přendejte do misky. Potom dejte do čistého mixéru vše na jahodovou směs a rozmixujte. Nachystejte si formičky na nanuky ajako když děláte mramorovou bábovku, dejte do formičky na střídačku žlutou a červenou směs. Formičky dejte do mrazáku a nechte zmrazit.

Prima tip pro případ nouze

Navnadili jsme vás, ale nemáte po ruce ingredience? Dejte do formiček jen ovocný džus nebo jogurt, nanuky z nich připravíte taky.

Nemáte formičky na nanuky? Dneska je koupíte na netu, často i v domácích potřebách. Jako rychlé řešení použijte papírový kelímek, který máte třeba na párty, dejte ho se směsí na 30–45 minut zmrazit, pak do tuhnoucí směsi dejte dřívko a nechte zmrazit úplně. Papír pak sloupněte.

Zdroj: www.onelovelylife.com

(web)

Vyzkoušejte i další nápady na zmrzliny a nanuky:


Přečtěte si také