Kuchyně

27. června 2019 05:17

Markéta Zídková

Zmrzlina ke snídani: Ráno si dejte chia nanuky plné zdraví

Dát dětem k snídani zmrzlinu? Tuhle s klidným svědomím! Chia semínka v kombinaci s mlékem a ovocem nahradí klasickou snídani, navíc vás příjemně ochladí v horkých letních dnech, kdy je vedro i po ránu. Vyzkoušejte jednoduchý recept, který ocení celá rodina.

No dobře, sice by po ránu měl dostat člověk něco teplého do žaludku, ale když je venku v 9.00 ráno skoro 30 °C, tak pro jednou zmrzlina neuškodí. Navíc když právě tahle zmrzlina obsahuje samé zdravé věci, že.

Ovoce, mléko a chia semínka dodají člověku vše, co po ránu potřebuje. Chia semínka jsou superpotravina plná energie a bohatá na bílkoviny, vlákninu, omega 3 mastné kyseliny, vitamíny a antioxidanty, kterou používají například vytrvalostní běžci.

Ovoce můžete použít jakékoliv, podle toho, co máte po ruce nebo co vám zrovna zraje na zahradě nebo co máte rádi. Takže všechno možné drobné ovoce, jako jsou borůvky, maliny, rybíz (pokud vám nevadí pecičky), banány, ostružiny.

Suroviny

  1. 420–450 ml kokosového plnotučného mléka (můžete použít i normální)
  2. 60 g chia semínek
  3. čerstvé ovoce podle vaší chuti
  4. případně trochu medu či cukru

Je lepší použít kokosové mléko, protože v kravském se může tvořit led, který by mohl narušit strukturu nanuku a chuťově není nijak zajímavý.

Postup

Nalijte do misky mléko, kokosové promíchejte (obyčejné nemusíte), přidejte chia semínka a nechte je cca 30 minut nabobtnat. Pak vše pořádně zamíchejte a do každé nanukové formičky dejte na dno trochu směsi kokosového mléka a chia semínek. Vhoďte trochu ovoce, pokud je velké, nakrájejte je. Pak na střídačku přidávejte směs kokosového mléka a chia semínek a čerstvého ovoce.

Poklepejte špičkou formičky o pevnou podložku (stůl), aby si hmota sedla a ve formičce nezůstala prázdná místa, zejména kolem ovoce. Přidejte držátka a dejte celou formičku do mrazáku na několik hodin.

Když chcete zmrzlinu vyndat z formiček, ponořte ji na chvilinku do horké vody (tak, aby voda nepřetekla přes okraj formičky dovnitř, ale aby zmrzlina byla ponořená až po okraj.) Pak ji lehce vyklopíte.

Prima tip pro případ nouze

Navnadili jsme vás, ale nemáte po ruce ingredience? Dejte do formiček jen ovocný džus nebo jogurt, zmrznou taky.

Nemáte formičky na nanuky? Dneska je koupíte na netu, často i v domácích potřebách. Jako rychlé řešení použijte papírový kelímek, který máte třeba na párty, a dejte ho se směsí na 30–45 minut zmrazit, pak do tuhnoucí směsi dejte dřívko a nechte zmrazit úplně. Papír pak sloupnete.

Zdroj: http://theviewfromgreatisland.com

(web)

Vyzkoušejte i další nápady na zmrzliny a nanuky:


Přečtěte si také