Kuchyně

26. června 2019 05:24

Markéta Zídková

Nanuky z kokosového mléka a limetek jsou vhodné i pro vegany. Připravíte je za pár minut

Přijde vám kombinace kokosového mléka a limetek prapodivná? Počkejte, až ji ochutnáte! Nanuky připravíte snadno a můžete je nabídnout prakticky komukoli, i těm, kteří odmítají jíst živočišné produkty.

Prostě vezmete vymačkanou šťávu z limetky, pořádně ji promícháte s kokosovým mlékem a je to. Limetka je osvěžující a v kombinaci s kokosovým mlékem sofistikovaně záhadná. Pokud máte raději sladší chuť, můžete nanuk dochutit i trochou medu či cukru. Bude chutnat i dětem, jen si vzpomeňte, jak děti milují kyselé kupované nanuky (třeba ty vodové, co si vymačkávají a pak je mají rozpatlané úplně všude).

Velkou výhodou těchto nanuků je i to, že na ně nepotřebujete vůbec žádný živočišný produkt. Žándá smetana, žádný jogurt, žádná vejce. Tahle zmrzlina je čistě veganská.

Suroviny (6–7 nanuků)

  1. 390 ml plnotučného kokosového mléka (koupíte v plechovce)
  2. 1–2 limetky, použijte šťávu, případně i kůru
  3. 3–4 lžíce medu (cukru)

Kůru použijte jen v případě, že plody nejsou chemicky ošetřeny. Také pokud nemáte rádi příliš výraznou limetkovou chuť, kůru nepoužívejte, protože ve formičce má tendenci klesat ke dnu.

Postup

Dejte všechny ingredience do mixéru a rozmixujte. I když to vypadá, že se limetka okamžitě promíchá s kokosovým mlékem, chvíli vydržte. Zabráníte tak tomu, že ve formičce většina limetky klesne ke dnu, kde je budoucí špička nanuku. Pak by první sousto bylo výrazně limetkové. Podle chuti přidejte med (cukr). A dejte do formiček. Nezoufejte, výsledná chuť vznikne až v mrazáku.

Prima tip pro případ nouze

Navnadili jsme vás, ale nemáte po ruce ingredience? Dejte do formiček jen ovocný džus, nanuk z něj připravíte také

Nemáte formičky na nanuky? Dneska je koupíte na netu, často i v domácích potřebách. Jako rychlé řešení použijte papírový kelímek, který máte třeba na párty, dejte ho se směsí na 30–45 minut zmrazit, pak do tuhnoucí směsi dejte dřívko a nechte zmrazit úplně. Papír pak sloupnete.

Zdroj: www.onelovelylife.com

(web)

Vyzkoušejte další nápady na zmrzliny a nanuky:


Přečtěte si také