Bydlení

5. července 2021 10:52

Matouš Hartman

Znali se pouhé 3 dny a začali spolu bydlet v dodávce. Mladé ženě to změnilo život

Žijí v horách v souladu s přírodou a každý den se probouzejí s překrásnými výhledy. Nastěhovali se do obytné dodávky a mají se spolu úžasně. Rachel a Florian ukazují, že se dá zastavit a žít jinak, bez shonu a bez drahých věcí.

Rachel pracovala jako pečovatelka v jednom britském hospicu a byla nešťastná. Jednou se vydala sama na dovolenou do Španělska, kde poznala Francouze Floriana. Ten tou dobou už šest let žil nomádským stylem života a bral všechno s lehkostí. Rachel se zamilovala a za tři dny si už Floriana brala do Británie, kde dala výpověď a začala se svým novým partnerem cestovat.

Jak změnit život?

Přátelé ji od rozhodnutí zrazovali a někteří se dokonce báli, že je Florian psychopat! To se naštěstí nepotvrdilo. Rachel začala pomalu poznávat, jak se žije nomádům. Nejprve s Florianem cestovala po Skotsku, kde rozbíjeli stan, kde se jim zlíbilo. Nakonec byli oba s cestovatelským stylem života tak spokojení, že si koupili dodávku a předělali ji na pojízdný domov, ve kterém je dokonce i sprcha s vodu ohřívanou solárními panely, toaleta či kuchyňská linka s plynovým sporákem.

Florian se původně živil jako elektrikář, takže byl schopný spoustu technických záležitostí v dodávce udělat sám. Pár se navíc rozhodl žít v souladu s přírodou a neplýtvat. Zásobník na vodu v dodávce dokáže pojmout jen čtyřicet litrů, což prý ale páru vystačí na celý týden! Součástí vybavení vozu je i filtrační systém, který umožňuje proměnit vodu z řek na pitnou.

Rachel se rozhodla žít zero waste, používá jen přírodní kosmetiku a přestala používat prášek na praní, protože ten by znečištil vodní toky, u kterých s dodávkou Rachel a Florian kempují. Rachel, která žila ve městě, okusila úplně jiný život, začala dělat jógu a je spokojená.

Další příběhy lidí, kteří se rozhodli odstěhovat do dodávek:


Přečtěte si také