Život v miniaturních domech a bytech

20. srpna 2019 08:00

Markéta Kašková

Holka z dodávky: Tahle slečna si vyrobila svůj ráj na čtyřech kolech a sama cestuje po světě

Dá se celoročně žít v karavanu? Pro někoho takový způsob života může představovat nepřekonatelnou překážku, pro druhé je kočovný život zase nekonečný pocit svobody a štěstí. Ať už se přikláníte k oné či druhé skupině, nahlédněte do jednoho z nejkrásnějších karavanů, které jsme v životě viděli. Bydlení v dodávce je velmi populární a přiklání se k němu čím dál tím více mladých lidí.

Stále spát, jíst a bydlet ve svém, ale i přes to cestovat po celém světě? Tohle není sci-fi, ale životní styl, který upřednostňuje čím dál tím více lidí. Život vkaravanu se stává populárním a není výjimkou, že se do domova na čtyřech kolech stěhují i celé rodiny. Proč tomu tak je?

Sama holka na cestách

Mnoho karavanů a nejrůznějších dodávek navíc vypadá skoro jako vychytaná kulisa na fascinující instagramové fotky, které jsou dnes pro influencery tak společensky důležité. Vpřípadě Candice z Oregonu se však nejedná jen o pozadí na (úspěšný) sociální účet, ale o opravdový a jediný domov, který momentálně má.

Pocit svobody

Candice často na Instagramu popisuje, co pro ni takový život znamená: „Pohled ven se může kdykoliv změnit, ale pohled do mého malého domu zůstane stejný. Je to místo, kde vždy najdu útěchu a pohodlí. Je to místo, kam složím hlavu a kde najdu úkryt před živly. Ze sedadla řidiče vidím nová místa, nové lidi, otevřenou cestu a dobrodružství. Vposteli odpočívám a sním o všech svých snech (a taky sleduju Netflix!).“

Vydělávání si na dálku

Mnoho jednotlivců, párů i rodin se uchyluje kpodobnému životnímu stylu. Jde o celkové nastavení mysli, minimalistický a zero waste život, snahu zažít něco odlišného, ale také o pocit nekonečné svobody.

Na těchto důvodech se shodují lidé, kteří se rozhodli pro podobný život vdodávce nebo karavanu.

Vdnešní době webů a především Instagramu je celkem jednoduché se uživit na dálku. Firmy u mladých talentovaných lidí již tolik nebazírují na každodenní docházce do kanceláře a nechávají zaměstnancům různé benefity. Mnoho zaměstnanců nebo živnostníků tak vydělává online, a proto se mohou nacházet kdekoliv na světě a přitom pracovat. Většinou se jedná o správu webů, programování, grafiku nebo redaktorskou činnost. Pokud se člověk tedy umí uživit podobným způsobem, pak se může vydat na životní jízdu.

Podívejte se, jak se naučit neplýtvat a stát se zero waste:

Další články:


Přečtěte si také